UEFA'dan Fenerbahçe'ye sert uyarı

Son güncelleme: 28 ŞUBAT 2013 - TSİ 13:27

Lazio'ya taraftarlarının davranışları nedeniyle cezalandıran UEFA, Fenerbahçe'yi de sert biçimde uyardı.

UEFA taraftarları olay çıkarmaya devam ederse Fenerbahçe'nin Avrupa maçlarından askıya alınabileceğini bildirdi.

Fener'e seyircisinin Marsilya deplasmanında çıkardığı olaylar nedeniyle, sarı-lacivertlilere bir maç seyircisiz oynama cezası vermişti.

Bunun ardından Fenerbahçe BATE Batisov maçını seyircisiz oynadı.

Ancak Fenerbahçe taraftarları stad dışında havai fişekler patlattı.

UEFA bugün Lazio'ya da Monchengladbach maçı nedeniyle ceza verdi.

UEFA daha önce Lazio'ya, Tottenham ve Maribor'la UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan maçlarda taraftarlarının ırkçı davranış ve tezahüratlarda bulunması sebebiyle para cezası vermişti.

Ayrıca Maribor ve Tottenham kulüplerine de taraftarlarının davranışlarından ötürü 10 bin ve 17 bin Euroluk para cezaları da verildi.

Lazio'yu 'ırkçı davranış' ve 'sahaya yaralayıcı madde atma' suçlarından cezalandıran UEFA, Tottenham'ı da 'kalabalığı galeyana getirme' suçuyla itham etti.

FIFA Başkanı Sepp Blatter da Milan'ın Pro Patria ile oynadığı maçtaki ırkçılık olaylarından sonra, bu durumun para cezasıyla çözülemeyeceğini söylemişti.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.