UEFA'dan Manchester United'a soruşturma

Son güncelleme: 6 MART 2013 - TSİ 19:20

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği UEFA, Manchester United ile Real Madrid karşılaşmasındaki kırmızı karta tepki göstererek medya temsilcileri karşısına takımın teknik patronunu çıkarmayan ev sahibi takım hakkında disiplin soruşturması açtı.

UEFA'dan yapılan açıklamada, Sir Alex Ferguson'un "medya yükümlülüğünü" yerine getirmediği belirtildi.

Salı günkü maçın ardından basın toplantısına Ferguson'ın yerine katılan yardımcısı Mike Phlean, menajerin "konuşacak halde olmamasını" gerekçe göstermişti.

Manchester United'ın Şampiyonlar Ligi dışında kalmasıyla sonuçlanan maçta, Türk hakem Cüneyt Çakır'ın Nani'ye 56. dakikada gösterdiği tıklayın kırmızı kart, oyunun seyrini değiştirdi.

Kırmızı kart üzerine saha kenarına inen Ferguson uzun süre kakarı protesto etti.

Manchester United oyuncuları da, "ceza almalarına neden olabilecek şeyler söylememek için" demeç vermekten kaçındı.

tıklayın İngiliz medyasında da kırmızı kart kararı eleştiriliyor.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

Bağlantılar

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.