Courtois'nın fiyatı '20 milyon sterlin'

Chelsea'nin Atletico Madrid'e kiraldığı Belçikalı kaleci Thibaut Courtois'nın fiyatını 20 milyon sterlin olarak belirlediği bildirildi.

Şu ana dek hiç Chelsea forması giyemeyen genç kaleci, kiralık olarak gittiği Atletico Madrid'de ikinci sezonunu geçiriyor ve La Liga'daki performansı büyük beğeni topluyor.

Başta Atletico Madrid olmak üzere, bir dizi kulübün Courtouis'yı transfer etmek istediği belirtiliyor.

Ancak Evening Standand gazetesinin haberine göre Chelsea, iki yıl önce Belçika'nın Genk takımından 7 milyon sterline transfer ettiği futbolcunun olası taliplerini vazgeçirmek için, 20 milyon sterlinin altındaki tekliflerle ilgilenmeyeceğini duyurdu.

Manchester United İspanyol kaleci David de Gea'yı 18.9 milyon sterline tranfer etmişti. Ancak Chelsea yetkililerinin Courtois'nın Da Gea'dan çok daha iyi bir kaleci olduğunu düşündüğü belirtiliyor.

Daha önce Chelsea'de hiç ilk 11'de oynayamayan Courtois'nın takımın ilk kalecisi Peter Cech'in yerine geçmesinin iki yıl daha sürebileceği kaydediliyor.

Takımda çok iyi bir sezon geçiren Cech'in sözleşmesi 2016'ya dek uzatılmıştı.

Cech'in halefi olarak düşünülen Courtois'nın kontratı da 2016'da sona erecek.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.