'Real Madrid'in gözü İlkay Gündoğan'da

İspanyol Marca gazetesi, Real Madrid'in Xabi Alonso'nun yerine Borussia Dortmund'un Türk asıllı oyuncusu İlkay Gündoğan'ı tranfer etmeyi değerlendirdiğini yazdı.

Xabi Alonso'nun gelecek yıl Haziran'da dolacak sözleşmesini yenilemediğini hatırlatan gazete, ileride Alonso'nun yerine geçecek en uygun ismin İlkay Gündoğan oldğu görüşünde.

Gündoğan'ın Dortmund'un beyni olduğunu vurgulayan Marca, Gündoğan'ın özellikle bu sezon 'üst düzey yeteneklere sahip istisnai bir oyuncuya dönüştüğünü ve Xabi Alonso'nun yerini alabilecek yeteneklere sahip olduğunu' yazdı.

Gazete, "Gündoğan, güçlü, dinamik ve uzun ara paslar atabilecek vizyona sahip bir futbolcu, yetenekli olduğu da açık" ifadelerini kullandı.

Marca, Gündoğan'ın iki yıl önce Real Madrid'e transfer olan Nuri Şahin'in yerine takıma alındığını hatırlatıyor ve Dortmund'da yılda 1,5 milyon Euro'ya oynayan Gündoğan'ın transferinin mali açıdan da mantıklı olacağını vurguluyor.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.