Van Persie: UEFA korkak davrandı

Manchester United'ın Hollandalı yıldızı Robin Van Persie, Real Madrid maçında tartışmalı bir kırmızı kart gösteren Cüneyt Çakır'a destek olan UEFA'yı korkaklıkla suçladı.

Van Persie Hollanda'da yayınlanan Algemeen Dagblad gazetesine yaptığı açıklamada, "Kırmızı kart kesinlikle haksızdı. Hatta sarı kart ya da serbest vuruşu bile hak etmiyordu. Nani o durumda hiçbir şey yapamazdı. Arbeola'ya dokunmadı bile" dedi.

"En kötüsü de UEFA hakemin arkasında duruyor. Bu korkakça bir tutum, gerçekten anlayamıyorum" diye devam eden Van Persie "Neden dürüst davranıp, 'pozisyonu görmedi' demiyorlar ki?" şeklinde konuştu.

Van Persie ayrıca, maçtan önce de neden Cüneyt Çakır'ın maçı yönettiğini anlayamadığını vurguladı ve "Aylardır üst düzey maç yönetmeyen, tanınmayan bir hakemi neden bu maça verdiklerini anlamadım. Madridliler bile pozisyonun kırmızı kart olmadığını söyledi.

Maçın ilk altmış dakikasının gayet iyi gittiğini anlatan Van Persie, kırmızı kart olmasaydı maçı kazanacaklarını da vurguladı.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.