Manchester United Chelsea'nin Rooney teklifini reddetti

İngiltere Premiyer Ligi takımlarından Chelsea, Manchester United'ın forvet oyuncusu Wayne Rooney için 10 milyon sterlin ücret teklif etti ancak Manchester United, bu teklife Rooney'nin satılık olmadığını söyleyerek yanıt verdi.

Chelsea'nin Rooney'ye karşılık 10 milyon sterlinin yanısıra bir de futbolcu teklif ettiği bu ismin de ya Juan Mata ya da David Luiz olabileceği belirtiliyor.

Manchester United, efsanevi menajeri Alex Ferguson'un emekliye ayrılarak takımı bırakması ardından Wayne Rooney'nin de başka bir kulübe gitmek istediğini bildirdiği ortaya çıkmıştı.

Ayrıca takımın yeni menajeri David Moyes'in, Rooney hakkında yaptığı açıklamaların da 27 yaşındaki forvet oyuncusunu öfkelendirdiği belirtiliyor.

Moyes, Rooney'nin takımdaki ilk tercih ettiği futbolculardan birisi olmadığını ima etmiş ve 'Robin van Persie'nin sakatlanması durumunda Rooney'ye ihtiyaç duyabileceklerini' söylemişti.

Takımla iki yıl daha kontratı bulunan Rooney, dokuz başarılı sezonun ardından Manchester United'da kanıtlayacak bir şeyi kalmadığını düşünüyor ve bunu takımın üst düzey isimleriyle de tartıştığı belirtiliyor.

Chelsea'nin Rooney'ye yaptığı teklif öncesinde bu sezon yeniden takımın başına geçen Jose Mourinho, hafta başında BBC'ye verdiği bir mülakatta, Wayne Rooney'ye olan hayranlığını ifade etmişti.

Mourinho, Rooney'nin Manchester United'da 'ikinci adam' olması durumunda, bundan İngiltere milli takımının da etkileneceğini söyledi.

Manchester United'da Alex Ferguson'un yerini alan eski Everton menajeri David Moyes Rooney'i keşfeden hoca olarak anılıyor.

18 yaşında çiçeği burnunda bir yıldız adayı olarak Everton'dan United'a, o yaşta bir oyuncu için rekor bir ücretle, 27 milyon sterline transfer olmuştu.

İlgili haberler