Messi: Barcelona'dan ayrılacağım dedikoduları yalan

Telif hakkı Getty

Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi uzun süredir hakkında yazılan 'Ayrılmak istiyor' haberlerine 3-1'lik Atletico Madrid galibiyetinin ardından sert bir dille yanıt verdi ve "Bu haberlerin hepsi yalan" dedi.

Teknik Direktör Luis Enrique ile anlaşmazlık yaşadığı belirtilen Messi'nin kendisine yeni bir kulüp aradığı haberleri hem İspanyol hem de İngiliz basınına yansımıştı.

Messi ise "Başka bir takıma gitmek gibi bir niyetim yok. Ne Chelsea ne de Manchester City ile ilgileniyorum" dedi.

'Bıktım'

Hakkında çıkan dedikodulardan bıktığını da söyleyen yıldız futbolcu, "Tüm bu dedikodular yıpratıcı. Kulüp yönetiminden kimseyi kovmasını istemedim" diye ekledi.

Barcelona'nın sportif işlerinden sorumlu yöneticisi Andoni Zubizarreta'nın geçtiğimiz haftalarda görevden alınması üzerine, Messi'nin bu kararda pay sahibi olduğu yorumları yapılmıştı.

"İnsanlar sanki bu kulübü ben yönetiyormuşumcasına aklına geleni söylüyor. Ancak işler burada hiç de sanıldığı gibi yürümüyor" diyen Messi, kimseden belli konularda kararlar almasını istemediğini de ifade etti.

Katalan ekibi Barcelona hakkında ortaya atılan iddiaların en 'acı' tarafının ise Barcelona halkı içerisinden gelmesi olduğunu ifade eden Messi, "Birlik olmamız gerek" mesajını verdi.

İlgili haberler