Efsane kaptan Totti Roma’da son sezonu için imza attı

Telif hakkı Getty

Yaşlandığı ve teknik direktörle Luciano Spalletti’yle anlaşmazlıklar yaşadığı gerekçesiyle Roma’daki geleceği tartışılan kulübün efsanevi kaptanı Francesco Totti, sözleşmesini son kez 1 yıllığına uzattı.

39 yaşındaki Totti, 2017’de sahalara veda etmesinin ardından da Roma’nın teknik direktörlüğünü üstlenecek.

AS Roma kulübünden yapılan açıklamada "Francesco Totti Roma formasını son bir sezon daha giyecek. 27 Eylül’de 40 yaşını dolduracak olan sarı-kırmızılı Kaptan, kariyerinin 25. sezonunda da kendisini Roma’ya bağlayacak sözleşmeyi imzaladı" denildi.

1989’da 12 yaşındayken Roma kulübüne giren Totti, ilk kez 16 yaşında Roma formasıyla Serie A maçına çıktı. O tarihten beri başka hiçbir takımda oynamayan Totti, Roma forması ile 304 gol attı.

10 numaralı formayla özdeşleşen Totti büyük bir taraftar kitlesi tarafından Roma kulübünün ayrılmaz parçası olarak kabul edilse de son sezonda kaptanın akıbetiyle ilgili soru işaretleri doğmuştu.

Totti’nin teknik direktör Luciano Spalletti’yle anlaşamadığı iddia ediliyor, Spalletti’nin Totti’yi sık sık yedek kulübesinde bırakması da bu iddiayı güçlendiriyordu.

Spalletti ile Totti arasındaki gerilimin tımanması ve medya aracılığıyla atışmalarının ardından taraftarlar da "Totticiler" ve "Spalletticiler" olarak ikiye bölünmüş ve "Totti gitmeli mi, kalmalı mı?" tartışmaları başlamıştı.

Telif hakkı AP

Son 6 maçta 4 gol attı

Ancak Kaptan, yedek oyuncu olarak girdiği sezonun son 6 maçında 4 gol atarak henüz emekliye ayrılma vaktinin gelmediğini göstermiş ve hem taraftarların hem de futbol basınının kalplerini yeniden fethetmişti.

Francesco Totti imza töreninin ardından Roma TV’ye yaptığı açıklamada "Bu sözleşmeyi çok istiyordum, bu benim için rüyalarımın gerçek olması demek. Kariyerimi yalnızca bir formayla, Roma formasıyla geçirmeyi ve sona erdirmeyi umuyordum" dedi.

Roma Başkanı Jim Palotta da Totti'nin 25. ve son sezonu için imza attığı günün aynı zamanda kulübün kuruluş yıldönümü olduğuna dikkat çekerek "Bu güzel bir tesadüf oldu. Bu kulüpte hiç kimse Totti kadar çok maçta oynayıp onun kadar çok gol atmadı. Bir sezon daha oynayacak olmasından gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Telif hakkı Getty

Roma taraftarları sevinçli

Totti’nin sözleşmesinin yenilendiği haberi Roma taraftarları tarafından da coşkuyla karşılandı.

Sosyal medyada Totti etiketi ve "Totti’nin bir sezon daha oynayacağını öğrendiğimde ben" başlıklı sevinç gösterisi videoları yayılmaya başladı.

Taraftarlar emektar kaptanlarına sevgilerini “Efsane devam ediyor”, “Totti her zaman haklıdır”, “Roma=Totti” gibi mesajlarla gösterdi.