Книжковий блог: усе заради пригод

Книжковий блог: усе заради пригод Копирайт изображения AFP. Getty

Коли неможливо відірватися, коли тільки й думка про те, щоб скоріше дійти до останньої сторінки — такий ефект мають книги різних жанрів, але чи не найбільше ті, де чимало карколомних пригод. Далі йдеться саме про них.

Адам Джонсон "Син начальника сиріт"

Клуб Сімейного Дозвілля, 2016

Книга-лауреат Пулітцерівської премії 2013 року. Її автор є знаним у США майстром короткої прози, яку друкують на своїх сторінках провідні американські видання.

Це той випадок, коли пригодницький роман талановито балансує між кон'юнктурою та художньою вигадкою.

Хоча, якщо мати перед очима новини з Північної Кореї, де саме розгортаються події твору Джонсона, все, що здавалося у тексті перебільшеним і абсурдним, виявляється цілком реальним для найбільш закритої країни світу.

Копирайт изображения bookclub.ua
Image caption Обкладинка книжки Адама Джонсона "Син начальника сиріт", видавництво "Клуб Сімейного Дозвілля".

"Син начальника сиріт"поділяється на дві частини. У першій ми познайомимося з центральним персонажем — сином начальника сиротинця для хлопчиків Чон Доном.

Дитина, що виросла без материнської любові та ніжності, виховувалася без зайвих привілеїв, він бачив великий голод, десятки смертей.

Дивом йому вдасться вирватися з цього проклятого світу, але що чекатиме Чон Дона далі?

Викрадення людей, подорожі з моряками, трудовий табір... Пригод буде багато, як і побутописання мешканців Північної Кореї.

Також вистачатиме неймовірних сюжетних ходів, пронизливих історій, персонажів, що вкарбуються у пам'ять.

Утім, не варто думати, що цей роман — критика режиму. Так, без цього не обійшлося. Але письменник, якщо і критикує, то робить це відсторонено-мудро через теми самопожертви, любові, кохання і людяності.

Карлос Руїс Сафон "Марина"

АСТ, 2015

Книга, написана з ніжністю до персонажів і любов’ю до Барселони.

Історія, яка однозначно сподобається тим, хто не розучився мріяти, прагнути пригод , хто не вважає дорослість нагородою, ностальгуючи за часами підліткового кохання.

У передмові до роману автор зазначає, що це його улюблена книга, яка з’явилася в особливий для Сафона період, коли письменник здійснював перехід від дитячої літератури до більш серйозних жанрів.

Те, з яким сумом відбувався процес, відчутно і у характерах персонажів, де що не історія, то драма, і в описах міста з його покинутими й занедбаними районами.

Щодо сюжету, то його подробиці хочеться зберігати у таємниці, адже у Сафона у кожному творі вистачає інтриг і загадок. Але трошки можна. Тож у "Марині" йтиметься про еліксир вічного життя, ґолемів, рідкісних чорних метеликів, химерний світ опери.

І про кохання. Без нього ніяк, бо саме воно штовхатиме героїв книги на нічні прогулянки з погонями і монстрами, романтичні зустрічі на цвинтарі і, ясна річ, втечу зі школи.

Казка для дорослих, пригодницький твір для підлітків, романтична стилізація роману жахів з алюзіями на класику цього жанру – як не називай "Марину", факт залишається фактом: ця книга дарує дуже дороге відчуття свіжості і молодості.

Копирайт изображения ast. phantom press
Image caption Обкладинки книжок "Марина" та "Син" видавництв "АСТ та "Фантом-Пресс"

Філіп Маєр "Син"

Фантом-Пресс, 2016

У сучасній літературі дуже важко проводити чітку жанрову межу. Чим більше поєднань, синтетичності, тим цікавішою є оповідь. У масштабному творі американського письменника Філіпа Маєра "Син" пригодницький, історичний роман поєднується з цілком серйозними науковими намірами дослідити "міфотворчість Америки".

Письменник працював над романом кілька років, намагаючись подолати образи, які закріпила масова культура. Всупереч серйозності та концептуальності, закладеним автором, 576 сторінок роману читаються на одному диханні.

Оповідь ведеться відразу від трьох нараторів і відбувається у трьох часових проміжках. Їх об'єднує спільна родина МакКалоу і головне — історія країни, яка творилася людьми, що не знали жалю, але постійно відчували брак любові та нестримну самотність, від якої не рятували ані, скальпи, ані мільйони, зароблені на нафті.

Епос Техасу починається з кривавої війни з команчами та іншими племенами, про яку розповідає засновник династії МакКалоу — Ілай. Продовжують його син Пітер, якому довелося відстоювати власне право на людяність під час Бандитських війн 1910-х років, та онучка Джин, що вже після Другої світової війни спромоглася стати успішною бізнес-вумен, пройшовши все пекло патріархальної родини та суспільства.

Маєр зауважує, що його натхненниками є Фолкнер, Хемінгуей, Вулф. Увібравши все найкраще від вищезгаданих класиків, письменник створив емоційний, глибокий роман, який має всі шанси стати однією зі знакових книг свого часу.

Новини на цю ж тему