Тимошенко обіцяє долар по 6 грн

Вважається, що Юлія Тимошенко підтримує імпортерів
Image caption Вважається, що Юлія Тимошенко підтримує імпортерів

Юлія Тимошенко, прем'єр-міністр і кандидат у президенти, вважає, що нинішня ціна гривні відносно долара штучно встановлена, аби призвести людей до бідності.

Під час ефіру на місцевому кременчуцькому телеканалі вона озвучила свій прогноз здорожчання гривні до 6-6,30 гривень за долар через кілька місяців після виборів.

Читати прогнози експертів про долю гривні в цьому році

Вона сказала, що ціну в близько 8 гривень за долар утримує Нацбанк України, аби таким чином "боротися з конкурентами". Пані Тимошенко заявила, що в разі її перемоги на виборах президента вона представить таку кандидатуру на посаду голови НБУ, яка, за її словами, зніме всі перешкоди до подорожчання гривні.

Вже не перший рік триває протистояння прем'єра Тимошенко та НБУ, яким і досі керує людина президента Ющенка Володимир Стельмах, чий крайній термін перебування на посаді вибіг у грудні минулого року.

Вважається, що дешева національна валюта б'є по імпортерах, але допомагає експортерам, що продають товари за кордон за конвертовану валюту. Президент Ющенко кілька разів звинувачував Юлію Тимошенко в занадто великій підтримці імпорту і надто малій увазі до власного виробника. Юлія Тимошенко також уже не вперше звинувачує Нацбанк у штучному стримуванні ціни на гривню.

Гривня різко впала восени 2008 року, в розпал економічної кризи, існування якої в Україні тоді заперечувало вище керівництво країни. В окремі дні гривня переходила навіть позначку 10 гривень за долар. Вже понад рік ціна її коливається в районі 8 гривень за долар.