Іспанія також заощаджуватиме

Прем'єра Іспанії Запатеро
Image caption Прем'єра Запатеро звинуватили в імпровізаціях на тему економічної політики.

Іспанський парламент мінімальною більшістю голосів схвалив пакет скорочень бюджетних витрат у 18 млрд. доларів, спрямований на подолання величезного дефіцит бюджету країни.

Урядовий пакет заходів був прийнятий більшістю в усього один голос. Цього мінімального розриву було досягнуто лише тоді, коли каталонська партія, рішуче налаштована проти скорочень витрат, вирішила утриматися від голосування.

За кілька годин до цього лідери опозиційних партій у парламенті затаврували урядові пропозиції як несправедливі. Прем'єра Запатеро звинуватили в імпровізації економічної політики та діях шляхом декретів замість дискусії.

Ще більше суперечок викликало рішення з наступного року заморозити пенсії, а з червня - на 5 % скоротити зарплатню у державному секторі.

Найбільші профспілки Іспанії вже закликали до страйку проти цих кроків.

Image caption Міністр фінансів Іспанії Eлена Сальгадо визнала заходи уряду болісними

Міністр фінансів, Eлена Сальгадо,знову визнала, що ці заходи є болісними.

Але вона назвала їх засадничими для відновлення стабільності в іспанській економіці.

Вона також напряму звернулася до працівників державного сектору, попросивши їх змиритися зі скороченням зарплатні - заради добробуту майбутніх поколінь.

Уряд вважає, що його заходи економії до 2013 року скоротять дефіцит бюджету від понад 11% до 3%, що є крайнім показником, встановленим Євросоюзом.