Ахметов: ММК Ілліча - випадок, коли 1+1=3

Image caption Ринат Ахметов, якого преса та експерти називають найбагатшим українцем, перебирає контроль над останнім "народним" підприємством

Промовляючи перед працівниками комбінату, мільярдер і депутат від Партії регіонів пообіцяв їм роботу і гідну оплату праці, а також заявив про наміри інвестувати 2 мільярди доларів у модернізацію підприємства.

Раніше повідомлялося, що на контроль над підприємством претендують російські інвестори.

Після того, як наприкінці травня представники однієї з консалтингових фірм заявили про купівлю акцій ММК Ілліча начебто в інтересах однієї з російських фінансово-промислових груп, довкола пакету акцій підприємства розгорнувся конфлікт.

Генеральний директор металургійного комбінату Володимир Бойко заявив про спробу рейдерської атаки на підприємство, а також про те, що ця атака стало можливою через дії нечесного брокера, який скористався виданою для інших цілей довіреністю на операції із акціями підприємства.

Згодом, як розповідає кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі в Донецьку Ліна Кущ, стало відомо про переговори пана Бойка щодо об’єднання активів із компанією Метінвест, яка керує металургійними активами Рината Ахметова.

Як пояснив Володимир Бойко, у ММК Ілліча немає своєї сировинної бази – руди і коксу, - а це призводить до того, що собівартість продукції комбінату перевищує ціни на метал на світових ринках.

Що ж до зиску пана Ахметова, то, за його словами, тепер він може дозволити собі відмовитися від будівництва нових виробничих потужностей, бо вони вже є у ММК Ілліча:

«Азовсталь (входить до групи Метінвест) хотіла будувати свою аглофабрику, а ММК Ілліча – свій коксовім. А сьогодні нам будувати нічого не потрібно. У нас усе є. Це якраз той випадок, коли 1+1=3.»

Планується, що у новому об’єднанні, після викупу додаткової емісії акцій ММК Ілліча, 75% акцій належатиме Метінвесту, 23% - залишиться під контролем ген директора ММК Ілліча Володимира Бойка, а решта – у мінори тарних акціонерів.

Image caption Раніше головного власника ММК Ілліча називали "червоним мільярдером," а саме підприємство - останнім "народним" підприємством в Україні

Метінвест вже звернувся до Антимонопольного комітету України за дозволом на поглинання Маріупольського металургійного комбінату. Якщо цей дозвіл буде отримано, то компанія вироблятиме дві третини української сталі.

Утім, очевидно, жодних зауважень до такого злиття активів не буде. Віце-прем’єр Андрій Клюєв, якій у четвер перебував у Донецькій області, коментуючи цю угоду, сказав, що утворилася одна із найбільших вертикально-інтегрованих компаній, від якої виграють усі:

«Не лише ніхто нічого не втратив, а, навпаки, лише виграв. Відбилися від рейдерів, і все залишилося в Україні.»

Як повідомляє кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі у Донецьку Ліна Кущ, ще кілька років тому об’єднання активів Ахметова і Бойка неможливо було уявити.

Володимир Бойко тоді був депутатом парламенту від Соцпартії і керівником підприємства, яке називали «народним», а Ринат Ахметов – лише дрібним акціонером цього підприємства.

Згідно із рішенням зборів акціонерів, пан Бойко щонайменше півтора роки залишиться на посаді керівника підприємства.

Загалом на ММК Ілліча працюють 48 тисяч осіб, і комбінат має багато непрофільних підприємств – від молокозаводу до швейної фабрики, а тому, як розповідає Ліна Кущ, багато працівників хвилюються за своє майбутнє.

Під час зустрічі із працівниками підприємства, пан Бойко не загострював увагу на темі збереження робочих місць, але сказав, що від початку економічної кризи довелося звільнити близько 5 тисяч осіб, і що процес оптимізації чисельності кадрів триватиме ще кілька років.