''Історичні'' зміни для банківської системи

Голови центральних банків провідних країн світу та органи, які регулюють банки, узгодили нові правила, аби запобігти повторенню нещодавньої фінансової кризи.

Image caption Будівля Банку міжнародних розрахунків у Базелі, де у неділю зустрічалися провідні банкіри

Нові правила, які банкіри узгодили на зустрічі в Базелі у Швейцарії, передбачають, що банки мають більше, ніж утричі збільшити свій резервний капітал.

Від банків вимагатимуть, аби вони тримали в резервах щонайменше 7% своїх активів, з яких 4,5% має становити капітал, так званого першого рівня, плюс 2,5% буферного резервного капіталу.

Редактор Бі-Бі-Сі з питань бізнесу назвав зміни історичними, а спробу зміцнити банківську систему після фінансової кризи 2008 року - найамбітнішою.

Кореспонденти кажуть, це означатиме, що банки зможуть легше покривати втрати внаслідок фінансової кризи у майбутньому без допомоги з боку платників податків.

Правила має бути схвалено під час зустрічі країн Великої Двадцятки у листопаді.

Голова органу, який регулює фінансові послуги у Британії, лорд Тернер сказав, що нові правила є значним зміцненням стандартів у фінансовій системі і відіграють значну роль у створенні більш витривалої глобальної банківської системи.

Голова Європейського Центрального банку Жан-Клод Тріше сказав, що нові правила, які називають "Базиль-3", є "фундаментальним посиленням глобальних фінансових стандартів".

Низький рівень капіталу у відношенні до активів був головним фактором у нещодавній фінансовій кризі.

Угода, яку мають ратифікувати лідери урядів двадцяти провідних країн світу на саміті у Південній Кореї у листопаді, має набрати чинності 2013 року.

Резервний капітал, який банки будуть утримувати на випадок кризи, має зрости з 2% їхніх позик та інвестицій до 7%. До цих 7% буде входити 2,5% буферного капіталу, який має захистити банки у період скрути. Такі зміни будуть запроваджені до 2019 року.

У разі, як рівень капіталу банку впаде нижче 7%, регуляційні органи можуть накласти обмеження на виплати таким банком бонусів та дивідендів.

Найбільші банки, падіння яких може спричинити крах цілої фінансової системи, будуть змушені тримати в резерві ще більше капіталу.

За словами нашого кореспондента, деякі банки побоюються, що нові правила можуть спричинити нову фінансову кризу.

Але регуляційні фінансові органи кажуть, що, якщо запроваджувати зміни поступово, то це не підірве економічного зростання.

У Британії банки вже змушені мати 8-9% капіталу в резерві.

Британія, США та Швейцарія проштовхувати ідею мінімального резервного капіталу на рівні 10%.

Новини на цю ж тему