Американська економіка одужує, але повільно

Економічна ситуація у США покращується дуже повільно, незважаючи на грошові вливання, здійснені адміністрацією Обами.

Image caption Обама у Білому Домі виголосив промову про економіку

Попри непопулярність цих кроків Білого Дому, особливо серед республіканців, Барак Обама виступив з ініціативою нового грошового плану стимулювання економіки.

Він, зокрема, просить Конгрес виділити 50 млрд. доларів на розвиток інфраструктури, що за його словами, сприятиме створенню нових робочих місць.

Фахівці кажуть, що ріст ВВП в США у першому кварталі цього року становив майже 3%, економіка одужує, але дуже повільно.

Аби подолати найгіршу рецесію в історії США за 70 років Білий Дім з січня вдався до грошового стимулювання економіки, виділивши мільярди грошей з держбюджету.

Ці кроки адміністрації Обами, як кажуть експерти, не принесли очікуваних результатів, а попереду в листопаді - важливі у США вибори до Конгресу.

За два місяці до цих перегонів за даними інституту Геллапа понад 60% американців вважають найважливішим питанням життя країни - економіку.

На цьому тлі лише 38% вважають, що економічні негаразди краще владнають демократи. Близько 50% американців кажуть, що економіку краще довірити республіканцям.

Демократи можуть з легкістю втратити Конгрес, який зараз контролюється Демократичною партією.

На цьому тлі, попри критику, Обама виступив з пропозицією нового грошового плану стимулювання економіки.

Він твердить, що виділення понад 50 мільярдів доларів на розвиток інфраструктури допоможе вийти з кризи:

"Це дозволить не лише створити робочі місця негайно, але й посилить економіку у довгостроковій перспективі. Це є план, який може і повинен отримати підтримку всіх політичних груп. Це план, який показує - навіть після найгіршої рецесії Америка може будувати свою долю".

Безробіття

Ключову проблему американської економіки все ще становить безробіття, оглядачі прогнозують його ріст наступного року до 9,5% Більш звична для США позначка - 5%, але такий рівень експерти очікують лише за 5 років.

Image caption Акції у США впали після даних про повільне економічне зростання

Високий рівень безробіття заважає активності споживачів, що в цілому впливає на повільне видужання американської економіки після рецесії.

Економічний оглядач часопису “Політика” Енді Бар вважає, що демократи будуть "битися за виборців до останнього":

“Від демократів ми будемо постійно чути - середній клас, середній клас.. і зниження податків, зниження податків, зниження податків. Вони намагаються представити ситуацію в такому світлі, що, мовляв, республіканці виступають за Вол Стріт, а мовляв, ми, демократи, хвилюємось за звичайних американців, знаємо, як важко довелося під час кризи і без наших дій все одно було б гірше”.

Минулими вихідними у Вашингтоні пройшли багатотисячні акції протесту прихильників республіканців, які закидають Обамі побудову соціалізму.

США - не та країна, де держава може втручатися в економіку, кажуть консерватори, коментуючи мільярдні грошові вливання з держбюджету. Особливо нищівно критикує Обаму канал Fox, який часто жартома називають філією Республіканської партії .

Втім демократи кажуть: республіканці забули, як 2 роки тому тодішній президент-республіканець Джордж Буш схвалив план грошового стимулювання економіки, аби врятувати американські банки.

Потерпають ресторани

Нью-Йорк - найважливіший економічний центр США, як кажуть, завдяки туризму і ресторанному бізнесу не зазнав серйозного економічного удару, втім багато елітних ресторанів мали збитки.

Робоча сила в цьому місті дуже дешева.

На Манхеттені, де багато ресторанів і театрів, багато молодих американців вранці працюють офіціантами, а ввечері підробляють у театрах на Бродвеї.

Ресторани намагаються не втратити клієнтів, пропонуючи за 20 - 30 доларів обід у три страви.

Республіканець Том Прайс каже, що Обама постав перед серйозним викликом - владнати економіку, не втративши довіри американців:

"80% американців кажуть, що не довіряють уряду, один з трьох вважає, що держава є головною загрозою його персональним свободам. Америка - це країна поваги до прав і свобод кожного, а держава має стояти осторонь економіки, на відміну від деяких європейських країн. Ми не звикли, аби держава диктувала свої умови і керувала економічним розвитком."

Новини на цю ж тему