Міністр фінансів: дефолт Україні не загрожує

Копирайт изображения UNIAN

Міністр фінансів Федір Ярошенко виключає можливість того, що Україна не виконає свої зобов’язання перед кредиторами.

"У нас абсолютно немає ніяких підстав, щоб робити такі оцінки (про можливість дефолту)", - заявив урядовець у Донецьку.

Міністр твердить, що в Україні немає дефіциту грошових коштів, а відтак дефолт, тобто нездатність повертати та обслуговувати борги, країні не загрожує.

"Зараз у нас достатньо фінансових ресурсів, і ми обслуговуємо свої боргові зобов’язання без проблем," - твердить пан Ярошенко.

За словами урядовця, на кінець 2010 року на казначейськмоу рахунку українського уряду було понад 25 мільярдів гривень, що цілком достатньо для обслуговування всіх зобов’язань. Водночас, як наголосив міністр фінансів, попередній уряд залишив державну казну "повністю порожньою", що могло поставити під загрозу обслуговування Україною своїх боргів у 2010 році.

Раніше припущення про можливість невиконання Україною боргових зобов’язань категорично відкинув і прем’єр-міністр Микола Азаров. Читати тут

Розмови про можливий дефолт пожвавилися після того, як американське видання Business Insider оприлюднило перелік 18 країн, яким загрожує дефолт. Україна опинилася у тому списку на 6-му місці. Причина – великий розмір зовнішнього боргу та повільне зростання економіки.

Новини на цю ж тему