І тарифи, і зарплати зросли

Згідно із рішенням Національної комісії з регулювання електроенергетики, від 1 квітня тарифи на електроенергію для населення мають зрости на 15%.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Зі свічкою - до лічильника електроенергії. Хоч як дорожчають комунальні послуги, а в под’їздах все одно лампочок нема

Голова НКРЕ Сергій Тітенко пояснював таке рішення тим, що станом на березень населення покривало лише чверть від фактичних витрат на виробництво електроенергії, тоді як промисловість платить на 22% більше за її собівартість.

Це вже не перше підвищення цін на комунальні послуги для населення від початку цього року, і, за оцінками профспілок, до кінця року зростання тарифів у ЖКГ складе ще понад 60%. Крім того, ціни на газ для населення також мають зрости на 30%, що є однією з умов отримання позики від МВФ. Читати тут

Напередодні Державна служба статистики повідомила, що населення заборгувало ЖЕКам понад 12 мільярдів гривень за комунальні послуги. Водночас, за поточною інформацією, у більшості регіонів України населення сплачує до 100% від нарахованих сум за комунальні послуги, а подекуди і понад 100%, що означає, що населення повертає борги.

У 2010 році українці сплатили за житлово-комунальні послуги 30,1 мільярдів гривень, або 96,6% нарахованих за цей період сум.

Тоді як тарифи на електрику зросли на 15%, підвищення прожиткового мінімуму з 1 квітня становить 17 гривень - до 911 гривень, мінімальної зарплатні - на 19 гривень, до 960 гривень, мінімальної пенсії - на 14 гривень, до 764 гривень. Зростання прожиткового мінімуму, мінімальної зарплатні та пенсії складає в середньому 2%.

Напередодні Державна служба статистики повідомила, що дохід середньостатистичного українця за 2010 рік склав 18 тисяч гривень, тобто близько 2 тисяч доларів.

При цьому доходи, отримані у вигляді зарплати та як соціальна допомога практично однакові: зарплата всіх українців за минулий рік склала 459 153 мільйони гривень, а соціальні виплати - 423 690 мільйонів гривень. Водночас прибутки українців склали лише 161 214 мільйонів гривень, а доходи від власності - 56 958 мільйонів гривень.