Світовій економіці загрожує "стагфляція"

Організація з економічного співробітництва і розвитку заявила, що пожвавлення світової економіки досі стоїть перед численними ризиками, які можуть призвести до так званої "стагфляції" (стагнація+інфляція).

Копирайт изображения AFP
Image caption Ціни на біржові товари, як і ціни на нафту, є фактором ризику

Згідно з прогнозом організації, приріст світової економіки цього року становитиме 4,2% порівняно з 4,9% минулого року, а 2012 збільшиться до 4,6%.

Однак в огляді, представленому в паризькому секретаріаті організації, сказано, що зростання цін на нафту та інші біржові товари, збитки внаслідок землетрусу в Японії і різке уповільнення темпів розвитку економіки Китаю здатні докорінно змінити економічну картину.

У деяких країнах може поширитися таке явище, як стагнація (відсутність росту економіки) і висока інфляція. Висновки Організації з економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) було оприлюднено 25 травня в її штаб-квартирі в Парижі.

Найбільшу загрозу для оздоровлення світової економіки становить подальше зростання цін на нафту, викликане політичною нестабільністю на Близькому Сході - вважають експерти організації, яка охоплює 34 країни з найбільш розвиненими або динамічними економіками світу.

"Політичний глухий кут"

Копирайт изображения Reuters
Image caption Внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня економіка Японії відчутно постраждала

Беручи до уваги подальшу нестабільність державних фінансових систем у багатьох країнах, Організація з економічного співробітництва і розвитку застерігає, що в разі реалізації будь-якого з факторів ризику світові фінансові ринки можуть далі падати.

Натякаючи на становище в Конгресі США щодо визначення межі дефіциту федерального бюджету, ОЕСР у своєму звіті закликає "вийти з політичного глухого кута", щоб уряди могли впевнено вирішувати проблему дефіциту бюджетів.

З іншого боку, організація прогнозує, що за умови стабілізації цін на товари наслідки нещодавнього стрибка цін і руйнівного землетрусу в Японії для світового економічного зростання почнуть зменшуватися, а в другій половині року почнеться пожвавлення економічного росту.

Україна, на відміну від Росії, не входить до Організації з економічного співробітництва і розвитку.