Бажаючих отримати субсидію різко побільшало

За даними Державної служби статистики, від початку цього року кількість звернень від тих, хто бажає отримати комунальну субсидію, зросла у понад 2 рази.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Подорожчення комунальних послуг по-українські - із сірником до лічильника електроенергії.

У період від січня до травня поточного року по субсидію на оплату комунальних послуг звернулося майже 653 тисячі родин, тобто удвічі більше, аніж за той самий період у 2010 році - підрахували у Державній службі статистики. Серед цих родин понад 80% складають городяни.

Утім, зростання кількості тих, хто хоче отримати комунальну субсидію, не означає, що кількість тих, хто її реально отримує, також зростає. Зараз, за даними офіційної статистики, лише 2% українських родин отримують субсидії - це лише на 0,9 відсоткових пункти більше, аніж було станом на травень 2010 року.

Впродовж цього року сама сума середньої субсидії також зросла несуттєво - лише на 10,5% до 70,8 гривень. При цьому розміри комунальних субсидій сильно різняться у різних регіонах України - від 184,3 грвиень у Києві до 14,1 гривень у Чернівецькій, Херсонській та Миколаїській областях.

Загалом на відшкодування витрат на оплату комунальних рахунків малозабезпечені українці отримали від початку цього року 82 мільйони гривень. Це на 54 мільйони гривень більше, ніж минулого року. При цьому підвищення самих комунальних тарифів за цей час склало від 30 до 50%, а комірне для трикімнатної квартири після підвищення тарифів інколи перевищує середню українську пенсію, що складає трохи більше 1000 гривень.

За підрахунками Статистичного комітету СНД, у першому кварталі 2011 року комунальні тарифи в Україні зростали найшвидшими темпами серед усіх держав союзу. Подробиці тут

Ще на початку року незалежні профспілки підрахували, що темпи зростання комунальних тарифів цього року значно перевищать заплановані у бюджеті темпи зростання мінімальних зарплат та пенсій. Подробиці тут

Водночас, підвищення комунальних тарифів залишається серед двох головних умов надання Україні кредитів МВФ.