Міністр закликав брати на роботу британців, а не мігрантів

Британський міністр праці та пенсій закликає роботодавців країни набирати співробітників із безробітної британської молоді, а не мігрантів із інших країн. Проте представники бізнесу кажуть, що заробітчани працьовитіші.

Image caption Поки ті британці, у кого є робота, протестують проти скорочень і відтермінування пенсій, британський міністр просить бізнесменів винаймати менше мігрантів

Згідно із європейським трудовим законодавством, громадяни із 27 країн-членів ЄС мають право вільно працювати у Британії. Водночас у промові, підготовленій для наукової конференції у Мадриді, британський міністр у справах праці та пенсій Іан Данкан-Сміт заявив, що нинішній уряд чекає підтримки від бізнесу у своїх кроках, спрямованих на подолання безробіття серед британців, особливо, серед молоді, 19% якої нині не мають роботи.

Він вважає, що британські компанії, передусім, мають давати роботу британським громадянам, а не мігрантам, які, за урядовими оцінками, отримали до 90% від 400 тисяч робочих місць, створених у Британії впродовж останнього року:

"Уряд не може впоратися із цим самостійно. Ми серйозно попрацювали над тим, щоб зруйнувати замкнене коло залежності від допомоги із безробіття і підготувати молодь для участі у ринку праці, проте потрібно, аби бізнес дав їм шанс, а не лише покладався на робочу силу з-за кордону".

Раніше уряд Британії також оголосив своєю метою скорочення кількості мігрантів до менше, ніж 100 тисяч на рік. Подробиці тут

Image caption Нові робочі місця в Британії часто отримують "здібніші і працьовитіші мігранти зі Східної Європи"

У 2007 році тодішній прем’єр-міністр Британії, лідер лейбористів Гордон Браун закликав до втілення програми "Британські робочі місця для британців", проте консерватори, що були тоді в опозиції, заявляли, що такий підхід суперечить європейському законодавству. Тепер, коли консерватори при владі, вони виступають із закликами до обмеження доступу іноземної робочої сили до робочих місць у Британії.

А британський бізнес - проти

Тим часом генеральний директор Британської комерційної палати Девід Фрост заявив в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що керівники британських компаній дуже добре знають про рівень безробіття серед британської молоді, проте свідомо набирають працівників серед мігрантів, оскільки "для бізнесу потрібні здібні і працьовиті".

"Вони очікують від молодих людей, які претендують на роботу, вміння читати, писати, спілкуватися і бути працьовитими, а цього, здебільшого, бракує. А з іншого боку, є потік дуже висококваліфікованих східноєвропейців, які можуть робити цю роботу, і тому отримують її. А бізнес, у свою чергу, має виживати за умов глобальної конкуренції", - заявив представник британського бізнесу.

Пан Фрост також припустив, що частково така ситуація склалася через вади британської системи освіти, яка не готує британців до реальних умов ринку праці.

Новини на цю ж тему