Світові фондові ринки падають

У середу європейські цінні папери втрачали вартість на фондових біржах по тому, як через стурбованість станом світової економіки падали ключові індекси в США та Азії.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Європейські біржі у середу падали, як перед тим - у США і в Азії

Акції на торгах у Лондоні впали на 1%, тоді як біржі у Франкфурті і Парижі на початку торгів втратили по 0,5%.

У Нью-Йорку за підсумками торгів у вівторок індекс Доу-Джоунс втратив 2,2% вартості після того, як уряд США оприлюднив дані про падіння витрат на споживання.

Паралельно з падінням цін на акції чергового рекорду досягла ціна золота, яке вважають безпечною інвестицією в умовах економічної нестабільності: за унцію золота пропонували $1668.

На азійських ринках цінних паперів, які відкриваються раніше, японський індекс Ніккеі впав на 2,1%, а біржа Гонконгу втратила 1,9%.

Зросли також процентні ставки для боргових зобов'язань урядів Італії та Іспанії. Це означає, що інвестори вважають позики цим двом країнам більш ризикованими.

У середу також оприлюднили статистику, з якої випливає, що в країнах єврозони сповільнився ріст сектору послуг.

Зміщення акцентів

У вівторок законодавці США відвернули загрозу дефолту країни. Обидві палати американського Конгресу схвалили підняття граничної межі державного боргу, але, як кажуть оглядачі, світова увагу швидко перемкнулася на інші проблемні ділянки глобальної економіки.

Копирайт изображения BBC World Service

Майкл Г'юсон з лондонської компанії CMC Markets пояснює: "Незадовільні економічні дані з обох боків Атлантичного океану і збільшення порогу дохідності облігацій Італії та Іспанії відохочують ризикувати, бо повернувся песимізм щодо одужання світової економіки".

Коічі Оно з базованої в Токіо компанії Daiwa Securities Capital Markets так пояснює зміну поведінки інвесторів: "До минулого тижня всі вважали найбільшою проблемою підняття межі боргу США. Тепер говорять про стурбованість станом економіки в цілому".

Саме на цьому наголосила статистика уряду США, оприлюднена у вівторок: з неї випливає, що американці вперше за два роки почали менше витрачати на товари споживання.

Дані уряду також свідчать, що доходи населення США майже не зросли - тобто американська економіка в першій половині року стояла на місці.

Тиск на євро

Але не лише економіка США тягне фондові ринки вниз, кажуть економісти. Саме коли криза довкола державного боргу США почала вгасати, в центрі уваги постала криза у Європі.

Поновився тиск на фінанси Іспанії і Італії, бо фахівці побоюються, що Європейський фонд фінансової допомоги не зуміє захистити більші країни єврозони, якщо вони не зможуть обслуговувати свої боргові зобов'язання.

Пороги дохідності облігацій - відсотки, які країни платять за позичені в інвесторів гроші, - стрімко зросли в останні кілька днів. Як каже Джастін Ґаллахер, аналітик банку RBS, "картина досить понура". Він додав: "Наслідки того, що ринок і економіка Італії можуть опинитися в тому самому становищі, що й Греція, потенційно страшні. Припускають, що Італію врятувати було б неможливо. Ось наскільки велика проблема".

Новини на цю ж тему