В Італії дефолт "дуже ймовірний"

Італія, обтяжена великими боргами, найімовірніше, оголосить дефолт, тоді як Іспанія ще може його уникнути - прогнозують експерти британського аналітичного Центру досліджень економіки і бізнесу.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Британські експерти кажуть, що навіть оптимістичний сценарій росту італійської економіки не підтверджує заяв Сильвіо Берлусконі про платоспроможність банків

Економісти центру змоделювали оптимістичний і песимістичний сценарії для обох країн, виходячи з фінансово-економічних параметрів та ситуації на міжнародних фінансових ринках.

Вони з'ясували, що Італія уникне дефолту лише за умови великого стрибка в зростанні ВВП. Але Іспанія, стверджує британський аналітичний центр, "має реальний шанс не допустити дефолту".

Хоча Італія спромоглася затвердити цілу низку жорстких бюджетів і планує до 2014 року взагалі позбутися дефіциту державного бюджету, італійська економіка потребує великого стимулу для того, щоби рости швидшими темпами.

У першому кварталі 2011 року ВВП Італії зріс усього на 0,1%. За прогнозами, в майбутньому темпи приросту залишатимуться низькими.

Прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі в середу виступив зі зверненням до парламенту, у якому заявив, що італійська економіка "міцна", а італійські банки "платоспроможні".

Однак багато економістів вважають, що третю за розмірами економіку зони євро може охопити боргова криза.

Центр досліджень економіки і бізнесу оприлюднив прогноз, згідно з яким до 2017 року державний борг Італії зросте із нинішніх 128% обсягу ВВП до 150%, якщо країна позичатиме гроші на міжнародних ринках за вищими ставками, ніж нинішні 6%, а економіка не зростатиме.

Даґ Маквільямс, директор Центру досліджень економіки і бізнесу, сказав, що "навіть якщо вартість запозичень повернеться до рівня 4%, темпи економічного розвитку настільки анемічні, що співвідношення боргу до обсягів ВВП залишатиметься на рівні 123% навіть 2018 року".

Умови в Іспанії кращі, тому що обсяг державного боргу в тій країні менший, стверджує пан Маквільямс. Навіть в умовах найгіршого сценарію, співвідношення боргу до обсягів ВВП для Мадрида не перевищить 75%, каже він: "Існує реальний шанс, що Іспанія уникне дефолту і реструктуризації державного боргу, якщо тільки вона не постраждає від ефекту доміно".

Найбільш реалістичним, каже директор Центру, є ситуація, за якої "Італія не мине дефолту, але Іспанія зможе його уникнути".

Новини на цю ж тему