Європейські біржі стрімко падають

Європейськi ринки відкрилися великим падінням, бо інвестори масово розпродують акції і цінні папери через стурбованість кризою державних боргів у країнах єврозони і станом економіки Сполучених Штатів.

Копирайт изображения Getty
Image caption Індекси падають, брокери - у відчаї. Оглядачі побоюються другого спаду світової економіки

На початку торгів у Лондоні індекс FTSE-100 втратив 3,2% вартості, німецький Dax упав на 3,5%, а французький індекс Cac 40 упав на 2,8%.

Азійські ринки цінних паперів, які відкриваються раніше за європейські, у п'ятницю також відкрилися значним падінням індексів через розпродаж акцій.

Японський індекс Nikkei 225 втратив 3,7%, а гонконзький - 5,2%. Останні новини зі світових ринків - тут

Світові фондові ринки падають другий день поспіль - напередодні торги на Волл-стріт завершилися падінням ключових американських індексів.

Бізнес-оглядач Бі-Бі-Сі Роберт Пестон каже, що ситуація нагадує події майже три роки тому, коли банкрутство Lehman Brothers стало збудником банківської кризи на Заході. Він прогнозує кілька неспокійних днів на біржах і у європейських столицях.

Нафта дешевшає, золото дорожчає

На Лондонській фондовій біржі найбільше падали акції банків: Royal Bank of Scotland - на 14%, а Lloyds Banking Group і Barclays - на майже 10%.

Тривало також падіння цін на нафту, бо з побоюваннями нового витка світової економічної кризи поширився страх, що почнуть дешевшати також основні біржові товари.

Ціна бареля нафти Brent впала майже на три долари - до $104,3 за барель. А загалом ціни на нафту цього тижня впали на понад 10%.

У четвер американський індекс Dow Jones упав найстрімкіше від грудня 2008 року, втративши 4,3% вартості.

Паніка серед інвесторів поширилася по тому, як президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявив про поглиблення кризи державних боргів єврозони, що підсилило побоювання стосовно здатності Іспанії і Італії вирішити боргові проблеми.

Британські експерти з Центру досліджень економіки і бізнесу прогнозували, що Італія не уникне дефолту навіть за найсприятливішого розвитку подій. Тоді як Іспанія, згідно з оцінками, могла б цілком уникнути дефолту. Читати докладніше

Одночасно із панікою на фондових біржах, світові ціни на золото поновили рекорд - нині тройська унція золота коштує $1679,7.За першу половину поточного року золото подорожчало на 5,3%, а останнє десятиріччя зростання ціни на цей метал є найтривалішим періодом зростання від 20-х років минулого сторіччя.

Дорожчають також ф’ючерси на каву на пшеницю.

І знову США

Експерти прогнозують, що поворотним моментом для динаміки фондових ринків може стати оприлюднення даних про стан економіки США у другому кварталі.

Статистику буде оприлюднено 5 серпня, і якщо показники добрі, то розпродаж цінних паперів на фондових біржах світу може припинитися. Цього тижня США в останні хвилини відвернули загрозу дефолту, коли обидві палати американського Конгресу погодилися підвищити граничну межу державної боргу США.

Це ненадовго заспокоїло світові ринки, але потім увага інвесторів знову повернулася до кризи у єврозоні.

Копирайт изображения BBC World Service

Новини на цю ж тему