Оцінка ГТС обійдеться "Нафтогазу" у чотири-шість мільйонів

Останнє поновлення: Понеділок, 26 березня, 2012 p., 14:08 GMT 17:08 за Києвом
українська ГТС

Українську ГТС хочуть оцінювати аж три компанії. Ціна пропозиції - від чотирьох мільйонів гривень

НАК "Нафтогаз України" обирає компанію, яка проведе оцінку активів української газотранспортної системи. Оцінку ГТС планують закінчити до кінця червня 2012 року.

До другого етапу тендеру на закупівлю послуг з оцінки вартості активів системи магістрального трубопровідного транспорту газу України, у тому числі підземних сховищ газу та об’єктів інфраструктури, Клацнути допустили три компанії.

Як повідомляє прес-служба "Нафтогазу", мова йде про компанії Baker Tilly Ukraine (Київ), Duff&Phelps (США) та Ernst&Young (Київ).

Пропозиція по тендеру від Baker Tilly Ukraine становить 4,1 мільйона гривень, Duff&Phelps – 4,4 мільйона гривень, Ernst&Young – 5,92 мільйона гривень.

Четвертий учасник - приватне підприємство "Томас&Сімонова" (Київ) - не пройшло до другого етапу конкурсу через те, що не був підтверджений досвід роботи з оцінки та кваліфікація цього учасника.

За словами заступника голови правління "Нафтогазу" Вадима Чупруна, переможець стане відомий уже в понеділок.

У "Нафтогазі" також прогнозують завершення оцінки ГТС до кінця червня 2012 року.

Тристоронній консорціум

Вадим Чупрун переконує, що незалежна оцінка ГТС потрібна для створення тристороннього консорціуму з використання і модернізації ГТС, а також для того, аби виключити спекуляції під час переговорів з партнерами.

"Нам необхідно знати, скільки коштує наша унікальна система з її транспортними можливостями для того, щоб визначитися з ефективною моделлю її використання", - додав він.

"Ми робимо все для реалізації взаємовигідного ефекту для всіх – постачальника, тобто Росії та “Газпрому”, України як споживача і транзитера, а також країни зберігання, і для ЄС."

Гюнтер Еттінгер, єврокомісар з питань енергетики

Комісар ЄС з питань енергетики Клацнути Гюнтер Еттінгер заявив, що ЄС готовий вступити у переговори з Києвом та Москвою щодо розвитку української ГТС.

За його словами, міжнародні фінансові інституції приймуть рішення щодо інвестування української ГТС в червні-липні.

"Ми (разом з Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком) домовилися про те, що хочемо прийняти рішення найпізніше в червні-липні цього року", - сказав єврокомісар.

Реформа "Нафтогазу"

Верховна Рада 20 березня ухвалила у першому читанні законопроект депутата від НУ-НС Юрія Кармазіна про Клацнути реформування нафтогазового комплексу.

"Уряд пропонував записати у законі норму про те, що уряд може реорганізувати "Нафтогаз", а потім робити із цими частинами все, що завгодно. Я ж написав, що реорганізовувати "Нафтогаз" можна, але жоден із підрозділів, що будуть сформовані в результаті тієї реструктуризації, зокрема, і магістральні трубопроводи, і підземні сховища, не можуть бути приватизовані", - сказав Юрій Кармазін в коментарі Клацнути bbc.ua.

Опозиція блокувала парламентську трибуну щоразу, коли депутати починали розгляд цього законопроекту, тому що вбачала у цьому перший крок до підготовки передачі контролю над українською ГТС Росії.

Уряд твердить, що єдиною метою ухвалення цього законопроекту є виконання зобов’язань, які взяла на себе Україна при вступі до європейського Енергетичного співтовариства, зокрема, відокремлення видобутку, транспортування та постачання газу на внутрішній ринок.

За словами Юрія Кармазіна, його законопроект дозволяє "і виконати наші зобов’язання, і уникнути небезпеки "здачі" ГТС, що загрожувало б нашим національним інтересам".

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS