Кінець року: реальна зарплата зменшилася, а борги з виплат - зросли

Останнє поновлення: Четвер, 27 грудня, 2012 p., 10:48 GMT 12:48 за Києвом
гроші

Зарплата освітян зросла так стрімко, що перед Новим роком їм почали затримувати виплати?

Згідно із даними Державної служби статистики, у листопаді реальна заробітна платня в Україні зменшилася на 0,3%. Водночас заборгованість із виплати зарплати сягнула майже 1 мільярда гривень, збільшившись лише за листопад на майже 6%.

Як йдеться у повідомленні Державного комітету статистики, середня зарплатня штатних працівників в Україні у листопаді 2012 року була на 0,4% меншою, ніж у жовтні поточного року, проте на 13,6% більше, ніж рік тому, у листопаді 2011 року, і склала 3098 гривень. Проте загалом від січня до листопада 2012 року середньомісячна зарплата українців була меншою - лише 2999 гривень на місяць.

Згідно із даними Державної служби статистики, найбільшу заробітну платню отримують у Києві, де середня зарплатня становить 4688 гривень, а найменша - на Тернопільщині, де середня зарплатня є навіть меншою за середній рівень зарплат по країні, і складає 2284 гривні на місяць.

Утім, зарплати у столиці зростають не такими швидкими темпами, як у деяких інших регіонах. Якщо у Києві зарплати зросли на 10,8%, то у Севастополі - на 17%, і на понад 16% у Рівненській, Житомирській, Чернігівській, Миколаївській, Полтавській, Чернівецькій та Вінницькій областях.

Галузі, де зарплата зростала найшвидшими темпами, вищими, ніж середні по країні, - це надання комунальних та індивідуальних послуг (27,8%), охорона здоров'я (22,4%), освіта (19,2%).

Борги ростуть

Водночас за даними того ж таки Державного комітету статистики, у листопаді заборгованість із невиплаченої зарплатні зросла на 5,6%, і сягнула 950,5 мільйонів гривень. При цьому приблизно половину від цієї заборгованості складають невиплачені зарплати на економічно-активних підприємствах.

Найбільша заборгованість - у Донецькій та Харківській областях, найменша - у Чернівецькій та Рівненській.

Крім того, 18 грудня голова Держфінінспекції Петро Андреєв повідомив, що місцеві бюджети винні працівникам бюджетної сфери близько 1,3 мільярда гривень. Як заявив заступник голови профспілки працівників освіти та науки України Сергій Романюк, якщо на початку наступного року освітяни все ж таки залишаться без заробітної плати, вони розпочнуть страйк.

Новий міністр соціальної політики Наталія Королевська заявила, що погашення заборгованості із зарплат є її пріоритетом на цій посаді. Під час парламентських виборів, що відбулися наприкінці жовтня 2012 року, Наталія Королевська очолювала партію "Україна - Вперед!", і жорстко критикувала діяльність уряду на чолі із Миколою Азаровим.

У виборчій програмі партій Клацнути йшлося про те, що середня зарплата у 1000 євро та пенсія у 500 євро є цілком реальними для України.

Відповідаючи на запитання, коли такі зарплати та пенсії стануть реальністю для Україні, новий міністр заявила, що ініціюватиме зміни до щойно ухваленого бюджету на 2013 рік. Водночас президент Віктор Янукович вже Клацнути назвав цей бюджет "бюджетом виживання".

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS