"Донбасенерго" продали компанії екс-депутата від ПР

донбасенерго
Image caption "Донбасенерго" об'єднує 2 теплових електростанції та низку інших підприємств

Донецька компанія "Енергоінвест Холдинг" приватизувала 60,8% акцій енергогенеруючої компанії "Донбасенерго", перемігши у конкурсі 21 серпня.

Вартість покупки становить майже 719 мільйонів гривень (стартова ціна пакету становила 641 мільйонів). За право придбати контрольний пакет "Донбасенерго" також боролася компанія "ТехНова".

Власником 92% акцій компанії "Енергоінвест Холдинг" є Energoinvest Holding BV (Нідерланди). Раніше цією компанією володіло ТОВ "Краснолиманське", співвласниками якої був, зокрема, депутат парламенту 5-го і 6-го скликань від Партії регіонів Ігор Гуменюк.

Бізнесмен вже підтвердив, що є мажоритарним власником "Енергоінвест Холдинг".

"Ми переконані, що "Донбасенерго" має значний потенціал, незважаючи на істотне зношення основних фондів і необхідність масштабних вкладень у модернізацію. Наша команда має необхідний досвід та якісну експертизу, які дозволять вивести підприємство на новий рівень розвитку", - цитує Ігоря Гуменюка прес-служба "Енергоінвест Холдинг".

Новий власник контрольного пакету "Донбасенерго" також відомий за групами "АРС" і "Інвестиції та розвиток".

У державній власності залишиться блокпакет акцій "Донбасенерго".

Сумнівна ціна

Українські експерти висловлюють різні думки стосовно ціни, яку заплатили за приватизацію компанії.

"Ціна виглядає дуже заниженою, незважаючи на те, що приватизація пройшла за рівно вдвічі вищою від ринкової ціною акції на фондовій біржі. Вартість покупки активу на одиницю потужності склала всього 75 доларів за кіловат, що набагато нижче вартості придбання ДТЕК компаній "Дніпроенерго" і "Західенерго" (приблизно 110 доларів за кіловат)", - сказав керівник аналітичного департаменту інвесткомпанії "Конкорд Капітал" Олександр Паращій, якого цитує "Интерфакс-Украина".

Водночас, аналітик інвесткомпанії "Альтана Капітал" Яна Лаврик зазначила, що наразі "Донбасенерго" є аутсайдером за фінансовими показниками у секторі, зважаючи на високу витратність виробництва через зношеність обладнання.

"Зараз всі ліквідні емітенти, в тому числі і енергетики, істотно недооцінені через загальну стагнацію українського фондового ринку. Загалом же ціна продажу є адекватною", - додала аналітик.

Компанія "Донбасенерго" експлуатує Старобешівську і Слов'янську теплоелектростанції. За підсумками 2012 року вона збільшила виробництво електроенергії до понад 9 мільярдів кіловат на годину.

Як ідеться у повідомленні компанії, за міжнародними стандартами бухгалтерської звітності другий квартал 2013 року "Донбасенерго" завершила із чистим прибутком понад 360 мільйонів гривень.

"Донбасенерго" разом з трьома іншими енергогенеруючими компаніями уряд виключив із переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і не підлягають приватизації, у 2011 році.

Більшість подібних компаній в Україні вже приватизовані.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів