http://www.bbc.com/ukrainian/

вівторок, 20 листопада 2007 p., 10:47 GMT 12:47 за Києвом

Ющенко провів урок в школі з історії Голодомору

Сьогодні в українських школах проводять уроки на вшанування жертв Голодомору 1932-33-их років.

Ті заходи відбуваються за указом президента за кілька днів до відзначення 75-ї річниці Голодомору і сам Віктор Ющенко провів урок в одній зі шкіл на Житомирщині.

Президент також взяв участь у відкритті пам’ятного знаку в селі Попільня на Житомирщині жертвам Голодоморів та політичних репресій.

«Це наша шана тим мільйонам українців, які були невинно убієнні», – сказав Президент на церемонії відкриття, підкресливши, що мета цього та подібних заходів – передати майбутнім поколінням пам'ять про трагедію, правда про яку замовчувалася понад 70 років.

«Так знищується нація – через приниження, особливо духовне, так сходить з лиця землі народ. Тому, коли нам пропонують забути 1932-1933 роки, від нас хочуть забрати не просто нашу історію, а наше майбутнє», – переконаний Віктор Ющенко.

Правдива історія має консолідувати націю, наголосив Президент. У цьому контексті Віктор Ющенко нагадав про зусилля, які робить Україна для інформування не лише вітчизняної, але й міжнародної спільноти про Голодомор, як національну трагедію.

При цьому він підкреслив, що зусилля нашої держави щодо пошуку історичної правди та визнання Великого Голоду світом не є спрямованими проти інших країн чи народів:

«Повернення нашої пам'яті – це не робота проти когось. Цим ми не хочемо принизити будь-яку націю чи державу, тому що ми добре знаємо, що зло, яке було вчинене в Україні в 1932-1933 роках, – це не замисел якогось чужого народу, це замисел тоталітарного сталінського більшовицького режиму», спрямований проти українського селянства, наголосив Віктор Ющенко.

Тим часом, набуває обертів дипломатичний конфлікт між Україною та Росією - у понеділок російське Міністерство закордонних справ звинуватило Україну в спекуляції на темі Голодомору, заявивши, що її порушення ображає жертв голоду інших національностей.