BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: четвер, 30 липня 2009 p., 15:31 GMT 18:31 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Філарет: об'єднання у Помісну церкву не зупинити
 
Патріарх Філарет
Патріарх Філарет: об'єднання у Помісну церкву не зупинити
Процес зближення існуючих на сьогодні в Україні православних церков та їх об’єднання в Єдину помісну православну церкву вже не можна зупинити.

Про це в інтерв'ю УНІАН сказав Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

“Процес зближення вже йде, і які б сили не протидіяли цьому, його вже не можна зупинити”, - підкреслив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату.

 Звичайно, Патріарх Кирило хоче зупинити цей процес, але чи зможе він це зробити, і чи не призведуть його спроби до протилежного результату?. В подальшому, звичайно, все буде залежати від самої УПЦ МП – чи захоче вона йти дорогою об’єднання та створення Єдиної помісної церкви.
 
Патріарх Філарет (УПЦ КП)

За його словами, будь-які спроби обмеження прав УПЦ Московського патріархату будуть тільки віддаляти її від Москви та наближати до УПЦ Київського патріархату:

“Звичайно, Патріарх Кирило хоче зупинити цей процес, але чи зможе він це зробити, і чи не призведуть його спроби до протилежного результату?. В подальшому, звичайно, все буде залежати від самої УПЦ МП – чи захоче вона йти дорогою об’єднання та створення Єдиної помісної церкви”.

У зв’язку з цим Патріарх Філарет зазначив, що в УПЦ МП сьогодні існує велика група людей, які виступають за надання цій церкві автокефалії та її подальше зближення з УПЦ Київського патріархату.

 Ми будемо молитися за вас, навіть якщо ви цієї молитви не хочете, ми будемо просити Бога на колінах, щоб він милість свою надав Україні та об’єднав церкву та народ.
 
Патріарх Кирило (РПЦ)

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило під час свого перебування в Києві заявив, що автокефалія Української православної церкви сьогодні є не на часі. «Київ – це наш Єрусалим і Константинополь – серцевина нашого життя. Можна закрити очі на тисячолітню історію. Але автокефалія - це не відмова від історії», - сказав він і додав, що автокефалія – це відмова від основ церкви.

Перебуваючи на Донеччині, Патріарх Кирило подякував усім, хто зберігає вірність Московській церкві, а також пообіцяв молитися за всіх хто «відколовся» - навіть, якщо вони цього не хочуть:

«Ми будемо молитися за вас, навіть якщо ви цієї молитви не хочете, ми будемо просити Бога на колінах, щоб він милість свою надав Україні та об’єднав церкву та народ».

На Рівненщині остерігаються ''провокацій''

У Рівненській єпархії Української православної церкви Київського патріархату вважають відвідання Патріархом Московським і всієї Руси Кирилом деяких храмів “відверто провокаційними”.

Про це йдеться в заяві прес-служби Рівненської єпархії УПЦ Київського патріархату.

В заяві особливе занепокоєння висловлюється з приводу “погроз щодо захоплення Свято-Воскресенського собору та Миколаївського храму агресивно налаштованими представниками Московського патріархату”.

В ній зазначається, що “усю відповідальність за негативні наслідки візиту патріарха Кирила на Рівненщину УПЦ Київського патріархату цілком покладає на місцеву владу, яка сприяє поглибленню міжконфесійних конфліктів”.

 Закликаємо обласні управління Служби безпеки України та внутрішніх справ з проханням перешкодити запланованим на 2 та 3 серпня антиукраїнським та антидержавним заходам на Рівненщині.
 
Із заяви УПЦ КП

“Закликаємо обласні управління Служби безпеки України та внутрішніх справ з проханням перешкодити запланованим на 2 та 3 серпня антиукраїнським та антидержавним заходам на Рівненщині”, - йдеться в заяві прес-служби Рівненської єпархії УПЦ КП.

В заяві зазначається, що Свято-Воскресенський собор спільно використовується для богослужінь громадами обох патріархатів: верхній храм належить Київському патріархату, а нижній - Московському, а щодо новозбудованого Городоцького монастиря, то цей храм УПЦ КП “повністю оточений будівлями монастиря Московського патріархату”.

МВС закликає громадян не бути ''варварами-націоналістами''

Протести УНСО у Києві

Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко закликає жителів Рівненської, Тернопільської та Волинської областей під час візиту Патріарха Московського і всієї Русі Кирила поводитись толерантно.

Міністр заявив сьогодні на прес-конференції в Києві не йти на провокації з-за кордону:

«Незважаючи на певну політизацію цього візиту з боку Партії регіонів, я просив би жителів Західної України на зло ворогам нашої держави показати високу моральну культуру, навіть в акціях протесту: політика політикою, релігія релігією... Ми маємо бути вищими за замовну з-за кордну картинку «варварів-націоналістів».

При цьому він зауважив, що на даний час жодних інцидентів, крім незначного київського, під час візиту Патріарха Кирила в Україну, не відбулося, але немає підстав для притягнення учасників цього інциденту навіть до адміністративної відповідальності.

 Я просив би жителів Західної України на зло ворогам нашої держави показати високу моральну культуру, навіть в акціях протесту: політика політикою, релігія релігією... Ми маємо бути вищими за замовну з-за кордну картинку «варварів-націоналістів.
 
Заява міністра Луценка

27 липня у Києві біля Українського дому виник конфлікт між представниками УНА-УНСО, які проводили акцію протесту проти візиту в Україну Патріарха Кирила, та представниками козацтва.

Останнім не сподобались гасла, з якими стояли активісти УНА-УНСО, і вони зробили спробу відібрати у них плакати. Втім, працівники міліції не дали розгорітися конфлікту, відтіснивши козаків та унсовців по різні боки.

Внаслідок інциденту нікого затримано не було, оскільки конфлікт був незначний і не мав жодних серйозних наслідків, повідомили у столичній міліції.

 
 
Патріарх Кирило З чим приїхав Патріарх Кирило в Україну?
Форум Бі-Бі-Сі
 
 
Патріарх Кирило Патріарх Кирило, козаки, черниці і демонстранти
Фотогалерея Бі-Бі-Сі
 
 
Також на цю тему
Патріарх Варфоломій за діалог з РПЦ
05 липня 2009 | Головна сторінка
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження