Куди діти ведмедиків Василя і Василину?

Ведмежата
Image caption Ведмежата

Двоє ведмежат із Хмельницького парку відпочинку вже майже рік не можуть продати. Ціну скинули до 4 тисяч гривень, але покупців все одно немає.

Ведмедиків Василя і Василину ось-ось треба кудись дівати, бо їхня мама збирається привести нове потомство.

Вже майже рік продають двох маленьких ведмежат у Хмельницькому. Навіть знижки пропонують, однак далі інтересу й телефонних дзвінків справа не йде.

У парку відпочинку ім. Михайла Чекмана ведмежа пара поселилася давно. Спочатку Аліса – її залишив цирк. А потім підшукали й кавалера – Тімку. Схоже, вибір став вдалим, каже Наталя Розум’ян, доглядачка й годувальниця ведмежат, бо потомство вони народжують щороку:

Image caption Ведмежа

"Це вже я виховала ці вже 12 ведмежата. Розставатися важко, бо я їх вигодувала з соски, як дітей малих. До півроку вони ще маленькі, так якби грудні."

Василь і Василина, так називаються ведмежата, вже зовсім не маленькі для покупців – їм по 10 місяців. У цирк могли б вони потрапити лише до 3-х місяців. У нинішньому віці їх можуть лише купити у приватний зоопарк чи зоокуточок в курортній зоні, бо класичні зоопарки розводять своїх звірів.

Image caption Ведмежата

У Хмельницькому за півтора десятиліття теж досить непогано пристосувалися до вирощування цих бурих красенів. Перша зустрічі новонароджених ведмежат з людьми, - ділиться секретом Анатолій Кривий, директор Хмельницького парку культури і відпочинку ім. М.Чекмана, - має вельми хитрі примудрості:

Image caption Ведмежата

"У березні місяці вона ще спить. Ми через верх, де вона родить, в цій берлозі – вона в нас дерев’яна – відриваєм верх - доску і підсачком, яким ловлять рибу, забираєм від неї. Тому що до неї страшно підходити в такому стані. Вона не зовсім спить, вона напів-сонна. І так ми забираємо їх і починаєм кормить. І вони привикають до працівниці як до мами."

Пані Наталя і справді не просто доглядальниця. Жінка ретельно вибирає для кожного ведмежати ім’я, знає норов кожного і вподобання. Цю малечу, приміром, назвали так, бо народилися вони на Василя. І мають свої особливості характеру, ділиться спостереженнями колишня телятниця Наталя Розум’ян:

"Вони, наприклад люблять гратися, морозиво полюбляють, купатися. Як всі, але є такі, що не люблять купатися. В нас такі були, що не любили купатися."

А ведмедиця знову десь після Нового року збирається привести потомство. Навіть не заснула дотепер, на відміну від свого кавалера. Аліса підтанцьовуючи, як справжня циркачка, прогулюється розлогим вольєром. А ось Василь з Василиною повинні були б звільнити житло для нового покоління. Наразі, де житиме нове потомство, якщо це не продадуть, керівництво парку не знає, але має надію, що звірята все ж знайдуть своїх власників.