Ще один музей сучасного мистецтва в Україні

Музей розташований у колишньому магазині будівельних матеріалів
Image caption Музей розташований у колишньому магазині будівельних матеріалів

Слава і популярність Пінчук Арт-Центру, мабуть, не дає спокою іншим меценатам: нова приватна кількатисячна колекція живопису бізнесмена Сергія Цюпка відкривається для публіки в Києві.

Експонати музею українського сучасного мистецтва - це роботи 500 художників України, які представляють майже усі художні течії.

Музейні експозиції розкинулися на трьох з половиною тисячах квадратних метрів. Це триповерхова будівля, яка раніше була величезним будівельним магазином. Відтепер там долучатимуться до мистецтва за символічну плату: дорослим – 10 гривень, студентам – 5 гривень і безкоштовно для дітей.

По поверхах

Три поверхи музею - три розділи колекції. У ній - хоч музей називається музеєм "сучасного мистецтва" - виставлені й предмети старовини.

Image caption Кеди: сучасна тема для сучасного арту

Поверх перший - це тимчасова експозиція одеських художників, яка триватиме 2 місяці. Зокрема, в рамках цієї експозиції зможуть побачити Остапа Бендера, який височіє на кілька метрів вгору на своїх 12 стільцях. Це - інсталяція одеського митця Олександра Мілова.

Поверх другий - починається з експозиції давніх західноукраїнських ікон. Також там представлені роботи класиків українського живопису.

Поверх третій – це роботи молодих і сучасних українських художників. Відібрані роботи митців, народжених до 1950 року. А картини тих, хто народився після 1950-го року, з’являться за два роки. Саме тоді поміняють експозиції на другому та третьому поверхах.

Меценат

Колекція музею є власністю однієї людини – Сергія Цюпка.

Image caption Ця кімната - віртуальна "подорож" у ХІХ століття

Це український бізнесмен, який заробив свій капітал наприкінці 90-х. Він займається будівельним бізнесом та фінансами. Також його пов'язують з Київським ювелірним заводом. Він протягом трьох років очолював наглядову раду ВАТ “Київський ювелірний завод”. Нині є президентом Асоціації ювелірів України.

Колекцію творів мистецтва у 4,5 тисячі робіт збирав протягом 20 років. Подейкують, що на ґрунті любові до мистецтва Сергій Цюпко потоваришував з Сергієм Тарутою.

Сергій Цюпко твердить, що якщо ніхто з його трьох дітей не зацікавиться мистецтвом так, як він, то згодом він свою колекцію, можливо, подарує державі.

Невдовзі меценат Цюпко хоче відкрити музей унікального українського каменю. Колекціонувати дорогоцінні камінці – це ще одна його пристрасть.

Новини на цю ж тему