Титарчук: всі функції в одному пристрої

Сьогодні одна з головних новин у розділах технічної інформації – це повідомлення про те, що Інтернет-велетень Google представив світові свій мобільний телефон «Нексус-1» у Каліфорнії.

Image caption Новий Нексус

Це перша «мобілка», розроблена компанією, що почалася як скромний пошуковий сайт, а зараз являється однією з найбільших і найбагатших у світі. Телефон «Нексус-1» буде виконувати також функції портативного комп’ютеру, і Google сподівається відібрати частину ринку у популярного в усьому світі айфона фірми Apple. Про це і про технологію взагалі ми розмовляли з одним із керівників української компанії Pocketbook, яка розробляє пристрої для читання книг у електронному вигляді, Богданом Титарчуком.

Pocketbook сам є прикладом пристрою, що виготовляється в Азії після дизайнових розробок із програмним забезпеченням, у даному випадку – українським. Поширюється на ринку, де конкуренція електронних багатоцільових пристроїв вирує і щоразу з більшою силою, і взагалі-то порівнювати міжнародного велета Google з українською компанією Pocketbook, напевно, важко, але все ж таки ми спробували.

Бі-Бі-Сі: Як відбувається проштовхування нового продукту та які головні завдання і проблеми в даному випадку у Google? І взагалі чи хочуть люди ще нових телефонів, хіба їх мало?

Богдан Титарчук: Чим дальше, тим більше попит на ці пристрої. Люди вже масово переходять від звичайних телефонів на більш універсальні пристрої.

Бі-Бі-Сі: Вважається, що люди хочуть простоти і зручності у користуванні, а тут йдеться про величезну кількість можливостей і серйозну складність. Як ви дивитесь на проблему складності у користуванні продуктом? Чи це є перешкода або перевага продукту для споживачів?

Богдан Титарчук: Я думаю, що в першу чергу це все ж таки є перевагою продукту, тому що все більше людей, особливо молоді, звикають, розбираються в цих пристроях, для них вони є додатковими можливостями, які дозволяють мобільно вирішувати якісь питання. От 20-30 років тому комп’ютер був також досить складним пристроєм, а сьогодні фактично вже кожна сім’я має комп’ютер, і всі ним користуються. Те ж саме зараз відбувається зі смартфонами, можна навіть сказати – вже відбулося. І ті можливості, які привносять в наше життя смартфони, є переносом можливостей комп’ютера на мобільну платформу.

Бі-Бі-Сі: Тобто, зчитування Інтернету, спілкування, фотографування і т.д.

Богдан Титарчук: Так, це різні бездротові можливості, мобільні можливості і все, що завгодно.

Бі-Бі-Сі: Сьогодні люди хочуть мати нові блискучі, яскраві речі з безліччю можливостей, значною частиною яких деякі користувачі ніколи не користуються. І виникає запитання: про що тут йдеться? Це нова іграшка з новими блискітками чи це дійсно щось потрібне людям? Чи не перетворюється розвиток технологій і цих нових пристроїв у своєрідний спорт, який не має, власне, аж такого великого сенсу? Як ви думаєте, чи покращує він життя людей?

Богдан Титарчук: Звичайно ж, такі речі покращують життя, особливо ті речі, які стосуються спілкування, роботи і т.ін. Адже без деяких можливостей сьогодні насправді важко обійтись. Якщо вчора це був просто мобільний зв’язок, який дозволяв у будь-якій точці зручно поспілкуватись, вирішити деякі проблеми, то зараз ті пристрої дають можливість мобільно-електронної пошти, що теж дуже важливо, а також можливості передавати файли, подивитись ці файли та прийняти якісь рішення, а ще можливості прийняття оперативних рішень, базуючись на якісь цифри, розрахунки і т.д.

Бі-Бі-Сі: Наскільки широкому колу потрібні такі багатоцільові пристрої? Чи вважаєте ви, що такий телефон або смартфон потрібен кожному, наприклад, в Україні?

Богдан Титарчук: Існує якась мода на такі речі, яка примушує людей купувати їх, хоча люди не в змозі використовувати їх на всі 100 відсотків. Але з часом ці можливості приходять у наш побут, люди звикають до них і починають все більше і більше ними користуватись.

Бі-Бі-Сі: А як щодо ціни? Ось є така думка серед багатьох людей, що, мовляв, не варто купувати нові речі, тому що вони через деякий час дуже швидко стають застарілими, і можна за набагато дешевші гроші купити набагато кращий продукт. Це якісь перегони у замкненому колі...

Богдан Титарчук: Можливості все одно будуть постійно рости, але кожен для себе може зробити вибір. Одному потрібна просто яскрава іграшка в руках, а іншому ці можливості необхідні в роботі. Комусь надзвичайно необхідно мати мобільне відео, іншому потрібен мобільний Інтернет, щоб мати можливість постійно бути на зв’язку – і тут ми маємо дуже широкий вибір апаратів по різній ціні, що дуже добре насправді. Кожен для себе може вибрати те, що йому більш за все необхідне.

Бі-Бі-Сі: Ви працюєте з пристроєм, який дає можливість читати електронні книги або переглядати зображення, а також там можна прослуховувати звукові файли в форматі МР3 і ще я бачу, що додається до цього читача електронної книги бездротовий зв’язок, можливість Інтернету і т.д. Чи ви вважаєте, що з рештою ми колись побачимо поєднання фотоапаратів, телефонів і засобів виходу в Інтернет у один пристрій, який буде робити усе?

Богдан Титарчук: Так, ця тенденція вже існує сьогодні. І, я думаю, колись буде таке зрощення в один пристрій, і це було б дуже непогано, тому що в одному пристрої можна отримати всі функції, які потрібні в дорозі, в роботі і т.ін. До цього все і йде.

Новини на цю ж тему