Тетчер стала прем'єром на яєчній дієті

дієта Тетчер
Image caption На аркуші написано, що на такій дієті не можна сидіти більш, ніж 2 тижні

Як стало відомо зі щойно оприлюднених архівних документів, Марґарет Тетчер їла 28 яєць на тиждень, дотримуючись дієти з високим вмістом протеїну, під час виборчої кампанії 1979 року.

Пожовклий папірець з подробицями дієти, за допомогою якої вона, як вважається, сподівалася схуднути на 9 кілограмів за два тижні, був виявлений у її щоденнику за 1979 рік.

Представник Фундації Тетчер Кріс Колінз вважає, що, пані Тетчер хотіла краще виглядати перед камерами.

Британська Таймс цитує у суботу дієтологів, які «нажахані» також дієтою, яка, за їхніми словами, може спричинити проблеми зі шлунком.

Упевненість у перемозі

Image caption 4 травня 1979 року - Тетчер на Даунінґ Стріт

З документів також випливає, що леді Тетчер сподівалася стати прем’єром за два роки перед своєю перемогою 1979 року.

Оприлюднені архівні документи, які демонструються в Коледжі Черчілля в Кембриджі, стосуються першого року прем’єрства Маргарет Тетчер.

Згадка про її впевненість у перемозі над лейбористським урядом міститься в записці, датованій серпнем 1977 року.

Перед поїздкою до США для зустрічі з членами адміністрації Джиммі Картера вона просить консультантів поінформувати її останні «промислові та фінансові справи.»

«Дуже важливо, аби ми обрали правильну стратегію і структуру, і я вже дійшла висновку, що я ухвалюватиму більшість рішень сама,» - писала Тетчер.

"Залізна леді"

Попри те, що її називали «Залізна леді», документи свідчать, що на посаді вона відхилила заклики США продемонструвати «рішучі дії» у справі з заручниками в Ірані.

Серед понад 23 тисяч архівних аркушів – телеграма від президента Картера 1979 року, в якій він пропонує Британії скоротити кількість дипломатичних представників в Ірані.

У своїй відповіді леді Тетчер пише, що Британія відкликала деяких дипломатів, але, що «ми не вважаємо правильним робити на цьому політичний акцент, тому що ми маємо сумніви, що іранці будуть вражені і частково через ризик помсти щодо тих дипломатів, які там залишаться».

Суперечливі заяви

В одному зі своїх найбільш суперечливих інтерв’ю з жіночим журналом 1987 року леді Тетчер сказала, що «такого поняття як суспільство» не існує.

Ця її ідея присутня в чернетці її першої промови до партійної конференції: «Мораль – це справа особиста. Такого поняття як колективна свідомість, колективна доброта, колективна свобода – не існує».

Багато документів з 1979 року доступні в Інтернеті.

Серед паперів є записка помічника на Даунінг Стріт Гордона Ріса через 5 днів після перемоги Тетчер, який повідомляв, що його завалили запитами про різні товари (горнятка, листівки і рушники) з портером Маргатер Тетчер. Леді Тетчер рішуче написала помітку: «НЕ дозволяються будь-які подібні товари. Не проти простої фотографії».