Вчені вивели формулу щасливого шлюбу

Якоб Зума
Image caption Щаслива сім'я: Якоб Зума і його три офіційні дружини

Про ідеальний шлюб заговорила британська преса у зв'язку з візитом президента Південної Африки Якоба Зуми.

Цього чоловіка називають ДУЖЕ одруженим, оскільки в нього не одна, а три офіційні дружини.

Полігамна сім'я виглядає на фото щасливою, яскравою і самодостатньою, ось лише перед візитом до Сполученого Королівства південно-африканському президентові довелося вирішувати, котру із трьох коханих взяти із собою, аби на аудієнціях не вразити прикро королеву Єлизавету Другу і прем'єр-міністра Гордона Брауна.

67-літній Зума вирішив питання просто: взяв із собою наймолодшу, 38-літню дружину, тому що одружилися лише місяць тому, та й у Британії молодята разом досі не бували.

Тож яким має бути ідеальний чоловік для подружнього життя, - запитує Дейлі Телеграф.

Виявляється, вчені нарешті вивели статистичну формулу щасливого і тривалого шлюбу.

Наречена має бути на п'ять років молодшою, однакового походження із нареченим і помітно, аж на 27 відсотків, розумнішою за нього. Іще бажано, аби в неї була вчена ступінь, або диплом про вищу освіту, а в нього - ні.

Image caption Королева Єлизавета і наймолодша дружина Якоба Зуми

Ось таку формулу вивели дослідники із Женевської школи бізнесу, які обіцяють, що саме вона збільшить ваші шанси на щасливий шлюб аж на 20 відсотків.

І в цю формулу ідеально вкладається подружжя королеви Єлизавети і герцога Единбурзького.

Їй - 83, йому - на чотири роки і десять місяців більше. Обоє - королівського походження, хоча герцогу із його грецьким і данським королівським корінням довелося перед шлюбом прийняти британське громадянство.

Ну а що стосується розумових здібностей королеви і герцога, то тут навіть Дейлі Телеграф не дозволяє собі пускатися у припущення і натомість наголошує на дипломатичних здібностях королеви Єлизавети.

Саме на складову розмових здібностей партнерів звернула увагу Кейт Фіггз, автор книги Подружжя, яка щойно вийшла у світ.

"Чи не є більшість жінок розумнішими у взаєминах у будь-якому випадку? Мені здається, що не різниця у віці, а саме це найбільше впливає на шлюб. Адже власне жінки визначають емоційний пейзаж стосунків. А розумний чоловік знає, що взаємини будуть щасливими передовсім, якщо щасливою буде його обранка".

Британський психолог Лінда Блер також погоджується, що запорукою успішних тривалих взаємин є скоріше розум жінки, а не її вік, і що за цим стоять еволюційні причини.

"Повертаючися в доісторичні часи, жінкам доводилося інвестувати більше у взаємини, ніж чоловікам через те, що чоловіки є більш біологічно адаптованими до того, щоб поширювати довкола свої сім'я".

Image caption Королева Єлизавета із герцогом Единбурзьким

Схоже, що складова формули про п'ять років різниці критики не витримує.

То що все таки -- мудрість і розум жінки?

Зовсім ні, - обурюється Крістін Нортон. Психолог з питань шлюбу із 41-річним подружнім стажем, категорично відкидає нову формулу подружнього щастя.

"Це брехня, чергова брехня і статистика. Сучасний шлюб тримається на тому, щоб обоє впливали на взаємини і робили свій внесок. Щастя не буде, якщо один домінуватиме над іншим, чи то своїми розумовими якостями, чи то віковою різницею."

Була б на це моя воля, спитала б секрет подружнього щастя у південно-африканського президента Якоба Зуми. Адже він, як повідомляє Дейлі Телеграф, нещодавно заручився із четвертою щасливою жінкою.