Кінотеатри відмовляються від дубляжу на українську?

кадр з фільму "Острів проклятих"
Image caption кадр з фільму Скорсезе "Острів проклятих"

Українські засоби інформації повідомляють, що мережа кінотеатрів в Одесі «Родина- Звездный – Москва» демонструє кримінальну драму Мартіна Скорсезе «Острів проклятих» з російським дубляжем.

Адміністрація мережі заявила, що таку умову, нібито, поставив прокатник.

"Їм надали таку можливість, і вони нею скористалися. І потім, у фільмі стільки незрозумілих фраз, що їх просто неможливо сприймати українською мовою людині, яка недостатньо нею володіє", - заявила адміністратор кінотеатру "Родина".

Представники кінотеатру посилаються на норму в українському законодавстві, яка, нібито, дозволяє демонструвати фільми з російським перекладом, якщо він брав участь у кінофестивалі.

Водночас інші учасники ринку кінопрокату запевняють, що Мінкульт не видає прокатного свідоцтва на іноземні фільми з російською мовою показу.

Так зване фестивальне кіно демонструється в Україні мовою оригіналу із українськими субтитрами.

Перехід на україномовний дубляж у 2007 році викликав спротив у багатьох кінопрокатників, особливо на сході та півдні України. Вони стверджували, що кінотеатри зазнають збитків, оскільки люди перестануть ходити в кіно.

Однак, дані Міністерства культури свідчать, що відвідування кінотеатрів після запровадження українського дубляжу збільшилося – валові збори від кінопоказів в Україні у 2009 році збільшилися на 37% у порівнянні з 2008 роком.

Втім деякі кінопрокатники припускають, що з приходом нового президента, норму про обов’язкове дублювання українською можуть скасувати.

Українські глядачі також звертають увагу, що віднедавна на деяких телеканалах текст українських субтитрів зменшився, а подекуди українські субтитри взагалі зникли з російськомовних програм та фільмів.

Президент Віктор Янукович перебуваючи з візитом у Москві пообіцяв не відкладати ухвалення законів для захисту прав російськомовного населення в Україні.

"Ми приймемо всі необхідні закони. І це програмне моє рішення я виконаю перед українським народом. Це питання буде вирішене найближчим часом", - заявив Янукович у п'ятницю на прес-конференції в Кремлі.