Музей замість парку в центрі Києва?

У Києві планується відкриття нового Центру сучасного мистецтва. Побудувати його хочуть встигнути до 2012 року.

У Київраді вважають, що футбольним фанам, крім нового стадіону, не завадить і сучасний великий музей. На будівництво Центру сучасного мистецтва претендуватиме відомий олігарх-меценат Віктор Пінчук.

Єдине "але" у цьому проекті - для музею вже виділили ділянку розміром у понад два гектари в історичному центрі столиці - парку "Хрещатий", що біля Європейської площі.

Парк відомий ще з дореволюційних часів. Тоді ця місцевість називалась Царський сад. Прогулятися тут могли всі бажаючі за окрему плату.

Замість прибирати - забудувати?

Нині це задоволення безкоштовне, але і не таке приємне - навіть у снігу було видно лушпиння від насіння і недопалки.

Представник дружини охорони природи "Зелене майбутнє" Іван Парникоза вважає, що Київська влада очищує парки своєрідним методом - замість того, щоб ним займатися, віддає землю під будівництво: "Заробляти великі кошти у нас навчилися виключно будівництвом. Тому будівництва багато, будівництво не завжди виправдане. Інколи зовсім невиправдане. Для будівництва потрібні площі, а де їх знайти - у паркових зонах. От і все пояснення".

Image caption лушпиння, недопалки, сміття...

Рішення про виділення понад двох гектарів землі у парку Хрещатий ухвалила Київська міська рада. Голова комісії Київради з питань культури і туризму, представник фракції БЮТ Олександр Бригинець підкреслює, що рішення про будівництво було ухвалене депутатами майже одностайно. Хоча поки достеменно невідомо, де саме будуватимуть музей або як виглядатиме нова споруда.

У Фонді Віктора Пінчука говорять, що Київрада сама вирішила побудувати музей, а фонд просто подаватиме свою концепцію на тендер. Хоча мало хто сумнівається у тому, що цей тендер виграє Віктор Пінчук.

Мистецький Арсенал-2?

Бізнесмен-олігарх і сам неодноразово ділився своїми планами про великий центр сучасного мистецтва і називав його своїм довгостроковим проектом.

PR-директор Фонду Денис Казван запевняє, що розробники концепції музею будуть орієнтуватися на найкращі приклади світу: "Тут ми завжди орієнтувалися на найкращий досвід. Це МОМА в Нью-Йорку, це Тейт в Лондоні, це Помпіду у Парижі. Тому нам приємно, що київська влада зайнялася цим питанням і затвердила концепцію створення Центру сучасного мистецтва Києва".

У Фонді переконані, що будівництво музею не нашкодить природному ландшафту столиці і навіть, навпаки, збагатить його, бо разом із будинком музею у проекті передбачена розбудова інфраструктури парку навколо нього.

А парків усе менше

Однак еколог Іван Парникоза каже про те, що територія парків з кожним роком у Києві зменшується: "Деякі території гинуть буквально на очах. Отам за Дніпром, де міст підходить. Там іде рубка. Там кожного дня люди з охороною рубають ліс. Палять і вивозять. ... Те саме у Корчуватому: там теж посеред лісу рубочка з"явилася".

Не дивлячись на спротив екологів, будівництво у центрі міста продовжується. А враховуючи, що ділянок для забудови лишилося не так і багато, то в першу чергу, інвестори звертають увагу на сквери і парки: і місця багато, і зона навколо екологічно чиста.

За інформацією дружини охорони природи "Зелене майбутнє", за останні п'ять років Київ втратив близько 230 гектарів зелених зон загального користування та 35 гектарів територій парків.