Альоша їде на Євробачення замість Лазаровича

Переможницю відбору оголосила Ганна Герман
Image caption Переможницю відбору оголосила Ганна Герман

Співачка Альоша з Запоріжжя, справжнє ім’я якої Альона Кучер, представлятиме Україну на пісенному конкурсі Євробачення в Осло у травні.

Альоша з піснею "To be free" перемогла серед 20-ти фіналістів конкурсу у суботу.

Переможницю зрештою обрало журі, позаяк в результаті смс-голосування Альоша й Маша Собко набрали однакову кількість балів.

Голова нового оргкомітету «Євробачення-2010» Ганна Герман, оголошуючи переможця у телеефірі, подякувала за «підтримку демократії».

Image caption Альоша представить Україну на Євробаченні

Новий конкурс було оголошено лише кілька днів тому після того як група артистів звернулася до президента Януковича з вимогою проведення нового конкурсу, назвавши призначення Василя Лазаровича «непрозорим».

Маловідома 23-річна Альоша з дитинства співала в шкільному хорі, а потім вчилася в Київському національному університеті культури і мистецтв на факультет естрадного вокалу.

Пісня "To be Free", з якою Альоша перемогла у фіналі національного відбіркового конкурсу, була написана на слова Богдана Чикалюка, поета, який живе у США. За словами Альоші, слова до пісні автор написав понад тридцять років тому, ще на початку 70-х.

Членами журі українського національного відбору були продюсер Ігор Ліхута, віце-президент НТКУ Валід Арфуш, а також програмний директор каналу MTV Україна, головний продюсер Нового каналу та генеральний продюсер каналу ОТВ.

Василь Лазарович, якого було призначено представником України на Євробаченні попереднім керівництвом Національної телекомпанії України, брав участь у фіналі і посів 7 місце.

Раніше він твердив, що вимагатиме від організаторів матеріальну компенсацію у сумі 100 тисяч доларів:

«Якщо поїде хтось інший, то одна з моїх умов – покрити мої збитки. Я витратив гроші на відбори пісень і все інше. Так, як національний відбір відбувався за мій кошт, зарплати працівникам, прийоми гостей – близько 100 тис дол потрачено. Це не враховуючи пісні, костюми, відеокліпи і все інше».

Інформацію про те, що домовленість про компенсацію, якщо Лазарович не пройде, досягнута підтвердив у інтерв’ю Бі-Бі-Сі і Валід Арфуш. Втім про точну суму поки що не йдеться, - заявив заступник голови НТКУ.

Новини на цю ж тему