Король професійного боксу у Львові

Дон Кінг у Львові
Image caption Дон Кінг у Львові

Один з найвідоміших представників міжнародного професійного боксу Дон Кінг підписав контракт з українським боксером Андрієм Котельником. Для цього чи не найскандальніший боксерський промоутер приїздив у Львів, де підписав трирічний контракт з львівським боксером-легковаговиком.

Прес-конференція з цього приводу у міській раді перетворилася на шоу у стилі Дона Кінга ― він пройшов площею Ринок у супроводі кількох охоронців до будівлі міської ради та разом зі своїм новим боксером Андрієм Котельником. Фоторепортери оточили Дона Кінга, що був одягнений у відому всьому світові джинсову смугасто-зіркову куртку з картою США на плечах та написом “United States of America”.

Його поява створила тисняву у коридорах мерії і пересічні львів'яни, не ознайомлені з постатями світового боку, дивувалися, чому до цього афроамериканця зі скуйовдженою чуприною та геть неадекватним як на вік костюмом, така пильна увага з боку преси.

"Я людлю українські люди!"

Після традиційних слів про те, що йому приємно перебувати у Львові, Дон Кінг раптом спробував вигукнути по-українськи, перебиваючи перекладачку - “Я люблю українських людей!”, але вийшло щось на кшталт “Я людлю українські люди!”, проте присутні журналісти та спортсмени зустріли цей емоційний сплеск новаціями.

Американський промоутер зізнався, що підписання контракту відбулося о сьомій ранку після того, як уся компанія побувала спочатку в одному з найдорожчих львівських ресторанів “Шекспір”, а потім перебралася до іншого.

“Побував у “Шекспірі”, де нас гарно годували, адже назва говорить сама за себе. А потім Андрій завів мене до іншого ресторану і там було так класно, що ми не могли звідти вийти, отож ми там просиділи всю ніч. Сидимо ми собі, а вже світає і пташки співають, це був для мене божественний вечір”, - розповідав Дон Кінг.

Він зізнався також, що найбільше враження на нього справили звичайні жителі Львова, з якими він мав нагоду зустрітися на вулицях і в парках.

Усмішки львів'ян як диво

“Я багато чого побачив під час поїздки, головним завданням якої є забрати Андрія і вивести його на саму вершину боксерського світу, але найчудовішим досвідом стали звичайні львів'яни, з якими я зустрічався у парках та на вулицях. Вони може не є настільки забезпеченими, але вони тут живуть і працюють на благо цього міста. І їх чарівні усмішки були для мене справжнім дивом”, - додав промоутер і вигукнув: “Слава Україні!”, що знову підняло хвилю аплодисментів.

Водночас, американський менеджер не забував розповісти й про плани, пов'язані з його новим боксером.

“7 серпня Андрій битиметься з Девоном Александром, який володіє двома чемпіонськими поясами. Зараз обговорюються деталі цього поєдинку, але я хочу сказати, що ніщо його (тобто А.Котельника- автор) не зупинить, бо він має волю до перемоги і він дуже талановитий боксер. Тому я дуже гордий, що маю честь бути його промоутером”, - наголосив Дон Кінг.

На його переконання, людину не можна оцінювати лише за її фізичними даними, адже серед боксерів-легковаговиків є не менше талановитих бійців, аніж серед важковаговиків. “І один з таких гігантів сидить тут перед нами” - наголосив Дон Кінг.

Також відомо, що в рамках трирічного контракту українського боксера він має провести 6 поєдинків.

Сам Котельник розповів, що в разі перемоги над Д.Александром він сподівається на те, що його новий промоутер влаштує бій з недавнім кривдником Котельника ― британським боксером Амір Ханом.

Для 32-річного українського боксера контракт з американським промоутером є новою спробою таки підкорити вершину світового боксу і додати до олімпійських медалей в любительському боксі та титулів Інтерконтитентального чемпіона за версією WBA нові чемпіонські пояси.

Зі свого боку, Дон Кінг нарешті отримав талановитого і перспективного боксера з України, адже свого часу брати Клички відмовилися працювати під його керівництвом. Відтак можна казати й про те, що коли спроба співпраці з Андрієм Котельником буде вдалою, то американський промоутер матиме охоту залучати до співпраці інших боксерів з України.