"Щастя моє" отримало приз Кінотавру

Кадр з фільму "Щастя моє"
Image caption Кадр з фільму "Щастя моє". Фото тут і далі - компанія SOTA Сinema Group, яка продюсує фільм

Фільм "Щастя моє", знятий режисером Сергієм Лозницею і, який має українського продюсера, отримав приз за найкращу режисуру на російському кінофетивалі "Кінотавр" у Сочі.

Це вперше український фільм брав участь у конкурсній програмі російського кінофестивалю.

Фільм - ігровий дебют режисера документаліста Сергія Лозниці, який народився в Білорусі, жив і навчався в Україні, а тепер мешкає в Німеччині.

Стрічка "Щастя моє" також отримала приз кінознавців та кінокритиків.

За словами режисера, цей фільм про Росію, СРСР і взагалі про те, який світ навколо нас. Це людська історія про терплячість і толерантність одне до одного, і про те, чого нас навчило або не навчило століття війн та революцій.

Сергій Лозниця шість років тому написав сценарій до фільму. А потім шукав гроші на постановку фільму. Сюжет фільму розгортається навколо дальнобійника, який загубився у російській провінції. Зйомки відбувалися на Україні. "Щастя моє" зняли завдяки фінансуванню з українського, німецького та голандського боку.

Роль водія зіграв молодий білоруський актор Віктор Немець. Головну жіночу роль у фільмі, який став першим ігровим фільмом документаліста Сергія Лозниці, виконала румунка Каталін Дордеа.

Image caption Творча група фільму "Щастя моє" на кінофестивалі у Каннах

Кінокритики неоднозначно сприйняли картину. Одних обурювали "фальш та рваність сюжету", "подробиці під документальність" та плагіат російських фільмів 90-х років. Інших заворожувала постановка кадру, абсурдизм та гумор.

Фільм "Щастя моє" вже побував на кінофестивалі у Каннах. Щоправда, ніяких нагород стрічка не отримала.

Гран-прі фестивалю "Кінотавр" отримав російський фільм "Перемир'я" про чоловіка, який намагається себе знайти, вирушивши у місто, якого немає на карті.

Новини на цю ж тему