Останнє поновлення: Понеділок, 25 жовтень, 2010 p., 18:54 GMT 21:54 за Києвом

Всеволод Нестайко. 'Дивовижні пригоди незвичайної принцеси'

Всеволод Нестайко. "Дивовижні пригоди незвичайної принцеси". Київ, видавництво "Країна мрій", 2010 рік. 48 сторінок.

Книжкова премія Української служби Бі-Бі-Сі "Книга року Бі-Бі-Сі" представляє кожну з 32 книжок Довгого списку (претендентів на звання Книги року): обкладинка, перша сторінка тексту, фото автора та короткий відгук експертів.

Клацнути Тут - сторінка Книги року Бі-Бі-Сі 2010.

Вже не перше й не друге, а, можливо, третє покоління маленьких читачів виростає на книгах Всеволода Нестайка. Щоправда, раніше, коли письменник був молодшим і краще бачив, книжки його були про піонерів та шпигунів. Його "Тореадори з Васюківки", про Яву, Павлушу, корову Контрибуцію та пригоди в плавнях - улюблена книга цілих родин.

Зараз не всі діти й знають, хто такі піонери. Проте всі знають, хто такі принцеси, а також - що телебачення захопила якась нечиста сила. І от незвичайна принцеса, якій набридли бали й прийоми, вирушає на подвиги...

Перший розворот книжки

Перший розворот книжки Всеволода Нестайка.

Збільшити зображення

Адміністратор премії Книга року Бі-Бі-Сі Світлана Пиркало представляє книгу "Дивовижні пригоди незвичайної принцеси".

"Книжечка невеличка, але перший наклад розійшловся дуже швидко попри немаленьку ціну. Хотілося б більше тексту, тим більше, що невідомо, коли дочекаємося наступної книги від майстра дитячої літератури. Але і те, що є, - захопливе і якесь зворушливо-добре. Зла Баба Яга, яка перетворила телебачення на телеБАБАчення, стає доброю, на екрани повертаються мультики, а принцеса в кінці виходить заміж за принца, бо ж для чого ще існують принци й принцеси".

Експерт Бі-Бі-Сі, блогер "Української правди" Ірина Славінська - про книгу Всеволода Нестайка.

"Дитяча книжка про принцесу Іванну та її пригоди в казковій країні. Це дуже коротка історія з простою сюжетною лінією: від втечі з королівського палацу до початку мандрів і їх щасливого закінчення.

Казка має яскраво виражене гендерне забарвлення. Історію принцеси Іванни я би назвала казкою для майбутніх дружин олігархів. Із тих, кому бабусі на ніч кажуть: "От виростеш - і вийдеш заміж за онука Порошенка". Чому? А просто непокірна принцеса виходить заміж за прекрасного багатого принца та говорить, що хоче допомагати людям. Шкода, що не говорить про бажання заснувати фонд "Прекрасна принцеса - дітям" або "Принцеса 3000".

Та це мої думки "Дорослого". Можливо, дітям сподобається".

Автор Всеволод Нестайко.

Автор Всеволод Нестайко.

Корисні посилання в інтернеті

Найбільш популярні новини

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS