Останнє поновлення: Понеділок, 15 листопад, 2010 p., 13:35 GMT 15:35 за Києвом

Міла Іванцова. "Вітражі"

Міла Іванцова. "Вітражі". - Київ, 2010 рік, видавництво "Нора-друк". 205 стор.

Книжкова премія Української служби Бі-Бі-Сі "Книга року Бі-Бі-Сі" представляє кожну з 32 книжок Довгого списку (претендентів на звання Книги року): обкладинка, перша сторінка тексту, фото автора та короткий відгук одного чи кількох експертів.

Клацнути Тут - сторінка Книги року Бі-Бі-Сі 2010.

Клацнути Читацька рецензія Тетяни Дігай - тут.

Міла Іванцова народилася в 1960 році в Києві. За освітою вона - викладач французької та російської мов, викладала французьку в школі, ліцеї, інституті, створювала власні курси іноземних мов.

Те, що вона була викладачкою французької, відбивається й на творах Іванцової - вже другий її роман має французькі теми і пов'язує Україну та Францію.

Після викладацької роботи Міла Іванцова також займалася дизайном, нерухомістю, фотографією і врешті взялася за перо, коли кілька знайомих захотіли почитати її оповіді на папері.

У 2009 році її перший роман українською мовою "Родовий відмінок" також претендував на премію "Книга року Бі-Бі-Сі".

Адміністратор премії "Книга року Бі-Бі-Сі" Світлана Пиркало представляє книгу Міли Іванцової.

Перша сторінка

Перша сторінка

Збільшити зображення

"Вітражі" й написані, як вітражі: кілька історій різних людей переплітаються в одну. Такий прийом Міла Іванцова застосовувала і в романі "Родовий відмінок", де ми дізнавалися про життя кількох родин, у яких діти народилися в один день в одному пологовому будинку.

У "Вітражах" ми стежимо за життям двох жінок, які студентками жили разом, і не лише в тому сенсі, що ділили кімнату. Вирісши, вони втрачають контакт одна з одною, але постійно думають: що б у такій ситуації зробила інша? І ось нарешті...

Книга має і ще дві історії - французької письменниці Франсуази Саган, роман якої все ніяк не візьметься перекладати головна героїня Поліна, і бабусі самої Поліни - француженки Ніколь, що її закинула доля на Чернігівщину.

Автор Міла Іванцова

Автор Міла Іванцова

Міла Іванцова пише для звичайних людей, а не літературних критиків. "Вітражі" сподобаються широкій аудиторії. Годі тут шукати філософських рефлексій, зате є цікаві людські історії. Іванцова вдало ставить українські теми в європейський контекст; видно, недаремно видавництво "Нора-друк" опублікувало роман "Вітражі" в серії "День Європи".

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS