Ювілей королеви святкуватимуть 4 дні

Букінгемський палац оголосив програму святкувань 60-річного ювілею коронації британської королеви Єлизавети ІІ, що розпочнеться рівно через рік, 2-го червня 2012-го.

Копирайт изображения AFP
Image caption Королева, улюблена бабуся британців, нещодавно підкорила ірландців під час історичного державного візиту до Ірландської республіки

У той день королева відвідає кінні перегони Дарбі в Епсомі, які традиційно проводяться в першу неділю червня. 60-річчя перебування Єлизавети на британському престолі святкуватимуть чотири дні.

3-го червня Темзою пропливе флотилія з майже 1000 човнів на чолі з церемонійною Королівською баржею.

Також у неділю, 3-го червня, британці будуть влаштовувати прийняття для сусідів і друзів, а 4-го червня в палаці пройде урочистий концерт, організований Бі-Бі-Сі.

Квитки на концерт можна буде придбати згодом. Вони розподілятимуться шляхом жеребкування.

Британський уряд уже вирішив зробити вівторок, 5-те червня 2012 року, вихідним днем з нагоди королівського ювілею, а традиційний для кінця травня вихідний перенесено на понеділок, 4-те червня, щоб дати британцям можливість святкувати ювілей чотири дні поспіль.

Святкові заходи пройдуть по всій Великобританії і в інших країнах Співдружності.

Довгі вихідні завершаться 5-го червня процесією королівського екіпажу і урочистим богослужінням у кафедральному соборі Св.Павла.

Детальніший план урочистостей, стверджує у своїй заяві Букінгемський палац, буде оприлюднено на початку 2012 року.

Королева Єлизавета зійшла на престол 6-го лютого 1952 року після смерті її батька, короля Георга VI.

За тривалістю правління британська королева поступається лише Вікторії. Подробиці - тут

Новини на цю ж тему