Рекорд за скрипку Страдіварі - $15,9 млн

Скрипка Страдіварі Копирайт изображения BBC World Service
Image caption На цій скрипці добре видно найменші деталі - на поверхні немає подряпин, бо вона майже 300 років зберігалася в приватних колекціонерів

Добре збережена скрипка італійського майстра Антоніо Страдіварі продана на аукціоні в Лондоні за рекордну суму 9,8 мільйонів фунтів стерлінгів (15,9 мільйонів доларів).

Отримані внаслідок продажу кошти підуть на допомогу потерпілим внаслідок спустошливого землетрусу і спричиненого ним цунамі у Японії.

Страдіварі виготовив цю скрипку в 1721 році. Її назва "Леді Блант", бо в другій половині ХІХ століття вона належала Анні Блант, онуці поета лорда Байрона.

Унікальність цієї скрипки в тому, що впродовж майже 300 років на ній дуже мало грали, тож інструмент у невластивій для його віку гарній формі.

Імені покупця скрипки не розголошують.

Востаннє "Леді Блант" була продана на аукціоні Sotheby's 1971 року за рекордну тоді суму 84 тисячі фунтів.

Ціна, яку невідомий покупець заплатив за "Леді Блант", приблизно в чотири рази перевищує максимальну, яку будь-коли платили за скрипки роботи Страдіварі.

Шляхетна ціль

Скрипку виставив на продаж Японський фонд музики ( Nippon Music Foundation), який є власником кількох інструментів Страдіварі і Гварнері.

Президент фонду Кадзуко Сіомі сказав, що продати окрасу колекції італійських майстрів примусили обставини: "Хоча ця скрипка посідала особливе місце в нашій колекції, потреби японського народу після трагедії 11 березня показали, що всі ми маємо допомогти одні одним будь-якими шляхами".

За словами президента фонду, кошти будуть негайно перераховані на потреби потерпілих.

Лондонський аукціонний дім Tarisio, який провів торги, назвав рішення фонду Nippon Music Foundation продати скрипку Страдіварі "жестом цілковитої шляхетності".

"Леді Блант" є одним із 600 вцілілих донині інструментів, виготовлених Антонія Страдіварі.

Новини на цю ж тему