Гора Бугараш - туризм Апокаліпсису

У невеликому гірському селі Бугараш на французькому боці Піренеїв розквітнув культ судного дня.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Французьке село Бугараш

Похмурі песимісти, які вірять у невідворотність кінця всього на землі, вважають, що гора Бугараш стане для них рятівним притулком.

Нетиповий інтерес до цього місця викликає стурбованість влади. Французькі парламентарі після вивчення ситуації попереджали про можливість масових самовбивств на території Франції у 2012 році членами різноманітних сект.

Влада також звернула увагу на те, що деякі приватні особи викупили ділянки в горах з метою спорудження бункерів, у яких можна було б вижити під час кінця світу під заклики своїх пророків та духовників.

За древнім календарем майя, кінець світу мв би настати у грудні 2012 року.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Езотеричні знаки на камені поблизу гори

Езотеристи, нью-ейджери і послідовники культу останнього дня роками збираються тут, щоби спланувати свої дії на той час, коли розпочнеться кінець світу. Оливи у вогонь підливають все нові й нові повідомлення в Інтернеті, які сприяють приверненню уваги саме до Бугарашу, де нібито відкриваються двері в інші світи.

Однак журналісти Бі-Бі-Сі, які побували в невеличкому селі Бугараш, відмічають загалом спокійну ситуацію в цій місцевості. Ажіотаж навколо "кінця світу" видають хіба що малюнок на стіні, який зображає, як НЛО забирає з вершини гори якусь людину, та прибуття груп телевізійників інших компаній. Місцеве агентство з продажу нерухомості підтверджує, що клієнти виявляють інтерес до пропозицій. При цьому покупців чесно попереджають, що дозвіл на забудову в цій місцевості отримати важко.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Мер Бугараша Жан-П'єр Делор жартує, що коли настане час Апокаліпсису, самому в селі залишатися не хотілося б

Однак місцевий мер Жан-П’єр Делор сказав про те, що групи, яких можна було б назвати сектантами, періодично прямують до гір для участі в усіляких незвичних ритуалах.

При цьому мер пожартував, що він особисто не хотів би залишитися сам у селі, якщо кінець світу справді станеться.

Скептики кажуть, що похмурі пророцтва про кінець світу є своєрідною туристичною принадою для певного контингенту – любителів подорожувати за духовними таємницями, просто диваків і для хіпі, які полюбляють незвичні місця.

Однак місцеві мешканці не в захваті від того, що їхній бізнес тримається на тих, хто в білих туніках долучається до таємних нічних зібрань.