Альбом Емі Вайнхауз очолив хіт-парад

Емі Вайнхауз Копирайт изображения Reuters
Image caption Посмертна популярність Емі Вайнхауз була прогнозована, вважають представники музичної індустрії

Альбом Емі Вайнхауз Back to Black, який вийшов 2006 року, очолив британський хіт-парад - вісім днів по тому, як співачку знайшли мертвою у її лондонському помешканні.

Її перший альбом, Frank, також потрапив у хіт-парад: він опинився на п'ятому місці.

У хіт-параді пісень цього тижня представлені також п'ять синглів Емі Вайнхауз, продаж записів якої відчутно зріс після її похорону у вівторок.

Титульна композиція альбому Back to Black опинилася на восьмій позиції в британському хіт-параді - найвище з усіх.

У США, де британська співачка завоювала п'ять нагород Grammys за альбом Back to Black, він посів дев'яте місце в престижному Billboard 200.

Представник музичної мережі HMV Дженнаро Кастальдо сказав, що фірма звукозапису, яка має права на музику Вайнхауз, мала би врахувати ажіотажний попит і випустити більше її альбомів: "Минулими вихідними підстрибнув попит на її альбоми: люди скачували з інтернету і купували компакт-диски. Але в багатьох наших магазинах продукцію швидко розпродали, а нова прийшла щойно в четвер".

Емі Вайнхауз у цьому відношенні нагадує інших музикантів, на зразок Джона Леннона чи Майкла Джексона, які посмертно очолили хіт-паради.

20 грудня 1980 року, через 12 днів після смерті, Джон Леннон вийшов на перше місце в британському хіт-параді із композицією (Just Like) Starting Over.

А 28 червня 2009, через три дні після смерті Майкла Джексона, його альбом найкращих хітів Number Ones стрибнув із 121-го відразу на перше місце в британському хіт-параді.

Копирайт изображения BBC World Service

Новини на цю ж тему