Азаров доручив розібратися із балетним скандалом в Національній опері

Денис_Матвієнко
Image caption Денис Матвієнко як керівник балетної трупи Національної опери: прагнення сучасності чи "нарцисизм"?

Прем'єр-міністр Микола Азаров дав доручення "кваліфікованим фахівцям" із міністерства культури розібратися із обставинами відсторонення Дениса Матвієнка із посади художнього керівника балетної трупи Національної опери України.

Про це йдеться на сторінці українського прем'єра у Faсebook.

"Я не є фахівцем у галузі балету, і мені важко судити, наскільки правильне рішення прийняв керівник театру. Але, враховуючи суспільний резонанс такого рішення, я обов'язково доручу кваліфікованим фахівцям міністерства культури, а також відомим авторитетним фахівцям у цій галузі розглянути цю петицію і підготувати мені кваліфікований висновок", - йдеться у дописі прем'єра.

8 квітня Денис Матвієнко на прес-конференції у Києві заявив, що його усунули з посади художнього керівника балетної трупи Національної опери України, повідомивши при цьому, що офіційно його ніхто і не призначав на цю посаду. Танцівник також каже, що де-факто виконував роботу керівника балету, і неодноразово конфліктував із керівництвом театру, аби захистити інтереси акторів.

"На початку лютого я дізнався, що не є художнім керівником балетної трупи Київської опери і весь цей час ним не був. Виявилося, що мою заяву про прийняття на посаду керівника, яку я написав ще у листопаді, підписано не було. Протягом усього цього часу я проводив гастролі, підписував репертуари, підписував заяви, не маючи на те підстав", - заявив Денис Матвієнко.

Танцівник зі світовим ім'ям також каже, що наразі не розглядає можливість еміграції з України, хоча вже двічі за свою кар'єру залишав сцену у Києві.

"Двічі мені доводилося складати валізу і тихо їхати, і не лише мені, але й багатьом відомим людям. Вони зараз танцюють на перших світових сценах. Наразі я не хочу і не можу собі дозволити просто так мовчки поїхати", - заявив Денис Матвієнко.

За півтора роки керівництва балетною трупою Національної опери України Денис Матвієнко ввів у репертуар такі сучасні постановки як "Radio&Julliet". На його запрошення легенда світового балету Наталя Макарова поставила у Київській опері балет "Баядерка".

Денис Матвієнко також є єдиним в світі володарем чотирьох Гран-прі міжнародних конкурсів артистів балету, і запрошеним солістом Большого театру (Москва), Маріїнського театру (Санкт-Петербург), New National Theatre (Токіо), Teatro alla Scala (Мілан), Grand Opera (Париж), American Ballet Theatre (Нью-Йорк).

Нарцисизм та інше

Водночас Генеральний директор Національної опери Петро Чуприна заявив, що звільнення Дениса Матвієнка з посади художного керівника балету сталося через особисті проблеми танцівника.

"Почалося протистояння, розкол в колективі, це стало небезпечно. Ця спроба розкрила деякі особливості його характеру - нетерпимість до чужої думки, нарцисизм страшенний, любов до себе", - заявив керівник Національної опери.

У січні цього року художнього керівника Большого театру Сергія Філіна облили кислотою. І його колеги, і правоохоронці вважають, що цей напад був пов'язаний із його професійною діяльністю у одному із найвідоміших театрів світу, де останнім часом не вщухають скандали та напруження.

Згодом сам балетмейстер заявив, що знає ім'я нападника, але також розуміє, що багатьом не подобалося, як він керував колективом. Один із критиків керівника балету Большого, народний артист Росії Микола Цискарідзе заявив, що, хоча йому дуже прикро за Філіна, "все керівництво театру має бути звільнено" за ту атмосферу, що склалася у Большому.

Новини на цю ж тему