Картину українця Криволапа продали за рекордні $186 тиc

Image caption Живопис Анатолія Криволапа впізнаваний завдяки яскравим кольорам

На аукціоні сучасного мистецтва Phillips в Лондоні картину українця Анатолія Криволапа "Кінь. Ніч" продали за понад $186 тис (122 500 фунтів стерлінгів), що є рекордом для українських художників.

Згідно із інформацією сайту аукціону, початкова ціна на полотно становила 50-70 тис. фунтів, і за результатами торгів, які відбулися 28 червня 2013 року, стала другою найдорожчою серед проданих, після роботи американця Кіта Харінга ($313 тис).

Анатолій Криволап вже кілька років вважається найдорожчим сучасним українським художником.

Вперше рекорд він встановив у травні 2011 році, коли його картину "Степ" продали на аукціоні Phillips de Pury & Co у Нью-Йорку за $98 500. У жовтні 2011 інше полотно художника "Кінь.Ніч" пішло з молотка у Лондоні вже за $124 343.

Нинішня картина "Кінь. Ніч" належить до тієї ж серії, відрізняється лише кольором та розташуванням силуету коня. В Україні вона виставлялася у листопаді 2012 року на 7-мій Міжнародній виставці сучасного мистецтва "ART KYIV contemporary VII" у Мистецькому Арсеналі в Києві.

67-річний Анатолій Криволап є майстром українського нефігурального живопису та пейзажу. Його картини впізнавані завдяки монохромності та яскравим кольорам. Українські пейзажі стали візитівкою автора.

"Удосконалюючи впродовж років гостре відчуття кольору художник став відомим завдяки своїм останнім ностальгічним маренням про "житницю Європи". Криволап є найуспішнішим серед сучасних українських художників, і, переважно завдяки обраній ним тематиці, він став також своїм серед західних абстракціоністів, зберігаючи при цьому свою українську унікальність", - сказано у каталозі аукціону Phillips.

Анатолій Криволап живе і працює у селі Засупоївка Яготинського району на Київщині. У 2012 році він став лауреатом Шевченківської премії за цикл із п'ятдесяти робіт "Український мотив".

Новини на цю ж тему