Криза в Південній Кореї: масові акції протесту по всій країні

протести в південній кореї Копирайт изображения Reuters
Image caption Учасники протестів вимагають відставки президента Пак Кин Хе

По всій Південній Кореї в суботу пройшли рекордні за кількістю учасників акції протесту. Протестувальники вимогали відставки президента країни Пак Кин Хе.

Організатори протестного руху стверджують, що тільки в Сеулі у мітингу взяли участь півтора мільйона людей, ще близько 400 тис. корейців вийшли на вулиці інших міст країни.

Поліція Сеула, правда, нарахувала лише 270 тис. Учасників.

Влада стягнула до столиці близько 25 тис. співробітників правоохоронних органів.

Раніше прокуратура Кореї звинуватила помічницю президента Чхве Сун Сіль в тому, що та незаконно змушувала великий бізнес вносити багатомільйонні пожертви в два пов'язаних з нею неурядових фонди.

20 листопада Чхве Сун Сіль офіційні звинуватили в зловживанні владою та перевищенні повноважень.

Відповідно до конституції, прокуратура не може пред'явити кримінальні обвинувачення чинному президенту, оскільки вона має недоторканність. Однак відомство заявило про причетність Пак Кин Хе до корупційного скандалу.

Президент двічі виступала з публічними вибаченнями з цього приводу, однак хвиля протестів, що почалася більше місяця тому, лише посилюється.

Південна Корея не знала таких численних вуличних акцій майже тридцять років - з часів масових виступів за демократизацію наприкінці 80-х.

Копирайт изображения EPA
Image caption Увечері на вулицях, що ведуть до Синього дому - офіційної резиденції президента Південної Кореї, - протестувальники запалили тисячі свічок

"Я почув про акцію з теленовин і подумав, що просто не можу не піти. Люди дійсно хочуть, щоб вона пішла у відставку, але вона як і раніше ігнорує ці вимоги", - розповідає Квак Бо, одна з учасниць мітингу в Сеулі.

"Я вже вдруге беру участь у протестах, а ось мій чоловік і діти прийшли на мітинг уперше", - додала вона.

Протестуючі сходилися до Синього дому - офіційної резиденції президента Кореї, який знаходиться в північній частині центру міста.

За даними соціологічних опитувань, рейтинг популярності президента Пак Кин Хе впав до 5 відсоткової позначки.

На початку листопада вона виступила зі зверненням, в якому зізналася, що дуже довіряла особистим взаєминам, і пообіцяла співпрацювати зі слідчими органами.

Президентський термін Пак Кин Хе закінчується через рік і три місяці, проте тепер - коли слідство встановило її причетність до скандалу - з'являється юридична можливість оголосити їй імпічмент.

64-річна Пак стала першою жінкою-президентом в історії Південної Кореї, здобувши перемогу на виборах в 2012 році.

Чергові вибори президента Південної Кореї заплановані на наступний рік.

Новини на цю ж тему