Вчені припустили існування вірусів-"сексистів"

застужений чоловік Копирайт изображения BSIP/Getty

Віруси можуть агресивніше розвиватися у чоловіків, ніж у жінок. За результатами дослідження, таке, принаймні, теоретично можливо.

Дослідження, опубліковане у журналі Nature Communications, ставить під сумнів факт, що віруси швидше розповсюджуються в жіночому організмі.

Деякі інфекції значно рідше призводять до смерті жінок, ніж чоловіків, але це залежить від особливостей імунной системи кожного.

На думку експертів, результати дослідження інтригують.

Є кілька способів розповсюдження вірусів, які можливі тільки в жіночому організмі. Наприклад, від матері до дитини в утробі, під час пологів або через годування груддю.

За висновками вчених, інфекціям "вигідніше" розвиватися менш агресивно в організмі жінки, щоб зменшити ризики смерті матері, що підвищує шанси вірусу потрапити в оріганізм дитини.

Доктор Франциско Убеда, один з авторів дослідження, стверджує: "Віруси можуть розвиватися у менш небезпечний для жінок спосіб, оскільки вони через організми матерів хочуть портапити в організм дитини під час пологів або годування груддю".

Копирайт изображения LEON NEAL/Getty

Дослідження свідчать, що тип вірусу та складність перебігу хвороби залежать від статі людини.

На рівень ризикованості вірусу впливають особливості імунной системи, гормони та статеві хромосоми.

Доктор Уберат розповіла BBC News, що теоретично вчені вже можуть пояснити, як таке можливо, але вони ще не довели, який механізм уможливлює цю різницю в підході вірусів до людського організму.

Дослідники стверджують, що зрештою можна застосувати медикаменти, щоб обдурити віруси, щоб вони думали, що інфікували жінку, і цим зробити їх менш агресивними.

Але доктор Убеда погоджується з тим, що наразі це твердження з області "наукової фантастики".

Професор Джонатан Болл, вірусолог з Університету Ноттінгема, сказав BBC: "Не дивлячись на те, що ці дані переконливі, ми повинні пам'ятати, що це лише моделі, тестування їх в реальних біологічних системах буде наступним важливим кроком".

Новини на цю ж тему