Калькулятор спиртного: хто ви за "питним" громадянством?

На кого ви більше подібні: середнього громадянина Білорусі - країни з найвищим споживанням алкоголю, чи пересічного кувейтця, який узагалі не п'є? Спецпроект відділу графіки ВВС.

Скільки ви випили за минулий тиждень?

З якої ви країни?

Країна, яка найбільше відповідає вашим уподобанням у спиртних напоях:

(але це не надто велика подібність)

Не вживаєте?
Більшість жителів Кувейту також не п'ють

Як точно!

Ви

Літрів спирту на рік

Ви випиваєте більше за громадян Білорусі, де п'ють найбільше в світі

Літрів чистого спирту на людину на рік, по країнах

Країна, де п'ють найбільше

Білорусь (17,5 л)

Країна, де п'ють найменше

Кувейт (0,1 л)

Загальне споживання алкоголю:

Мапа вживання алкоголю в різних країнах світу
Найбільше п'ють Найменше п'ють Немає даних

Країни і їхні улюблені спиртні напої:

Map showing countries and their favourite type of alcoholic drink
Пиво Вино Cпиртні напої Інше Немає даних

Що входить до категорії "інші" напої?

Алкогольні вироби з ячменю зараховуються до категорії пиво, з ферментованого винограду - до вина, а всі дистильовані напої зараховуються до спиртного.

Однак це не враховує багатьох інших джерел алкоголю. Тому сидр, який виготовляють із яблук чи груш, або саке, що має в основі рис, згідно з вимогами Всесвітньої організації охорони здоров'я, входять до категорії "інші". Саме ВООЗ надала дані, які лягли в основу цієї графіки.

Пиво, яке варять із сорго, також потрапляє до категорії "інші". Цей напій дуже поширений у країнах Африки на південь від Сахари, бо сорго - зернова культура, здатна витримувати посухи.

Кріплені вина на зразок портвейну отримують за допомогою змішаних процесів ферментування і дистилювання, тому ВООЗ також зараховує їх до категорії "інші напої".

Про цей калькулятор

Підрахунок країни, яка за звичками найбільше відповідає персонально вам, робиться на основі даних про середнє споживання пива, вина, спиртного та інших міцних напоїв у перерахунку на загальне населення кожної країни в базі даних ВООЗ: чоловіків, жінок, питущих і непитущих - усіх, хто досяг віку 15 років.

База даних ВООЗ виходить із того, що середня міцність пинти пива і сидру становить 5%, у вині алкоголю в середньому 12%, а спиртні напої мають переважно 40%, тоді як кріплені вина - 17,5%, а саке - 9%.

Про дані

ВООЗ збирає і оприлюднє дані про споживання алкоголю в перерахунку на душу населення в кожній окремій країні. Дані діляться на вторинні категорії згідно з типом напою, а збирають ці дані на підставі показників продажу і імпорту-експорту. В країнах, де такі дані відсутні з офіційних джерел, використано показники виробників.

Крім того ВООЗ намагається знайти кількісне відображення "незареєстрованого" споживання алкоголю: або виготовленого в жомашніх умовах, або завезеного контрабандою, або не призначеного для вживання людьми.

Ця друга категорія, згідно з джерелами ВООЗ, у деяких країнах переважає, - тут лідером є Молдова. Для таких країн в основу даних ВООЗ беруться опитування або, навіть, "оцінки експертів".

Унаслідок цього статистичні дані на цій сторінці містять елемент непевності. Подробиці методології збору даних - на сторінці ВООЗ.

Скільки одиниць алкоголю містять різні напої?

  • Стопка спиртного (25 мл): 1 одиниця
  • Стандартний (175 мл) келих вина: 2,1 одиниці
  • Великий (250 мл) келих вина: 3 одиниці
  • Пинта 4%-го пива: 2,3 одиниці
  • Пинта 5%-го пива: 2,8 одиниці
  • Пинта міцного сидру (8%): 4,5 одиниці

Які офіційні рекомендації щодо вживання спиртного?

У Британії медики радять не перевищувати 14 одиниць алкоголю на тиждень.

Якщо ви вживаєте більше рекомендованої кількості, то краще розтягнути рівномірно на три албо більше днів.

Ризик проблем зі здоров'ям, зокрема деяких ракових захворювань, зростає, якщо ви регулярно перевищуєте рекомендовані норми.

ВООЗ визначає як перевищення норми одноразове вживання понад 7,5 одиниць алкоголю.

Продюсери проекту: Ед Лаутер, Ліллі Г'юнь, Марк Брайсон і Стівен Коннор.

Новини на цю ж тему