Мами проти мемів

Грейсон Копирайт изображения JENNY SMITH/ GRAYSON'S STORY

Мати смертельно хворого трирічного хлопчика, з фото якого зробили глузливий мем, бореться з тими, хто насміхається над її сином у соцмережах.

Її боротьбу розділяють інші матері.

Грейсон Сміт, який мешкає з сім'єю в маленькому містечку в Алабамі, народився з низкою серйозних захворювань. Зокрема, епілепсією, затримкою дихання, пороком серця і випинанням мозкової тканини через отвори в черепі. Як розповідає його мама Дженні, при народженні лікарі давали йому лише кілька тижнів.

Минуло вже три з половиною роки, і він досі бореться. За словами Дженні, Грейсон - дуже кмітливий і життєрадісний хлопчик, попри те, що переніс уже 24 операції на мозку та черепі.

"Він дуже компанійський і привітний до всіх, - каже вона кореспонденту BBC Trending. - Він підійде й обійме вас, навіть якщо вперше бачить. Це дуже відкрита дитина, завжди щаслива й задоволена".

Дженні завела у Facebook сторінку Grayson's Story ("Історія Грейсона"), щоби документувати його життя на фото та відео, а також збирати гроші на лікування. Сторінка має понад 20 тисяч підписників.

Копирайт изображения JENNY SMITH / GRAYSON'S STORY

Та в листопаді вона пережила справжній шок, коли один із підписників прислав їй посилання на новий мем з інтернету. Це було усміхнене фото Ґрейсона з гарбузом у руках, а під фото підпис: "Ваше обличчя, коли ваші батьки - двоюрідні брат і сестра" (натяк на особливу зовнішність Грейсона).

"Коли я це побачила, моє серце обірвалося, - пригадує Дженні. - Ми зробили це фото під час першої поїздки Грейсона на баштан, коли він уперше взяв до рук гарбуза. Я мусила щось вдіяти, бо не хотіла, щоби чужі люди так жорстоко зіпсували спогади про цей чудовий день".

Вона негайно почала писати користувачам соцмереж і адміністраторам сайтів, які розмістили в себе цей мем і вимагати, щоби вони його видалили. Дехто погодився, інші ж - ігнорували.

Такий тролінг, на жаль, знайомий і іншим матерям, зокрема Еліс-Енн Меєр.

Раніше цього року над фотографією її сина Джеймсона теж познущалися, порівнявши його зовнішність із собачою. Жінка примусила кілька сайтів видалити той мем, погрожуючи судовим позовом через порушення авторського права. Утім їй досі регулярно повідомляють, що мем "спливає" на інших сторінках.

Копирайт изображения JAMESON'S JOURNEY
Image caption Джеймсон Меєр теж став жертвою безжального тролінгу

"Я вже переконалася: якщо користувачі Facebook скаржаться на цей мем як на такий, що утискає права людини, адміністратори лише відповідають: "Фото не порушує наших стандартів". Змусити власника сторінки видалити це фото можна лише тоді, коли я особисто напишу заяву про порушення авторського права. На такі заяви реагують упродовж однієї-двох діб".

Адміністрація Facebook відповіла нашому кореспонденту, що дослідить це питання глибше, і послалася на розділ "Стандарти спільноти", де сказано, що в цій соціальній мережі неприйнятний "вміст, який безпосередньо атакує людей на основі раси, національності, національного походження, релігійної приналежності, сексуальної орієнтації, статі, роду або гендерної ідентичності, серйозних фізичних вад або хвороб".

А тим часом Еліс-Енн і Дженні намагаються дати тролям реванш, публікуючи власні меми про те, як вони пишаються своїми синами.

Копирайт изображения FACEBOOK
Image caption Підпис: "Ваше обличчя, коли ви обіймаєте вашого героя!"

"Ви не переможете, - заявляє Дженні. - Ваші дії лише зміцнюють нас. Наша спільнота єднається, а широкий загал більше дізнається про дітей із особливими потребами. Зусиллями наших сімей із жорстокості проростає добро".

Автор блогу: Вілл Єйтс

Новини на цю ж тему