Надія Савченко презентувала громадську платформу РУНА

Надія Савченко Копирайт изображения Getty Images

Депутат парламенту Надія Савченко заявила про створення громадської платформи "РУНА: рух, реформи, революція українського народу".

Вона заявила, що не планує створювати "політичних проектів".

"Громадська платформа - це не буде політичний проект. Партія - це механізм, вона з'явиться тоді, коли це буде потрібно. На даний час - це просто природне об'єднання людей, які чують суть і ідею, а не лозунги і популізм. Представляємо вам громадську платформу РУНА. Це рух українського народу, активних мислячих українців. Реформи заради зміни системи", - сказала Надія Савченко на прес-конференції у Львові.

Водночас, вона не виключила, що на вибори громадська платформа може піти вже як партія - списком, або ж висунувши своїх представників в одномандатних округах або у відкритих списках, залежно від того, який виборчий закон існуватиме на момент виборів.

Представник експертної групи "Народний суверенітет" Тарас Дяків заявив, що метою активістів, що створюють РУНА, є встановлення "контрольованої представницької демократії" у "децентралізованій унітарній державі". За його словами, "головне завдання громадської платформи - поширити ці ідеї у суспільстві".

"Зараз ми маємо не перемогу Майдану, а цинічну перемогу системи над Майданом", - заявив Назар Мухачов, сотник 26-ої сотні самооборони Майдану.

На думку Надії Савченко, ідеться про "абсолютно нову систему, утворення якої не хоче допустити влада".

"Мене ніхто не фінансує, але є люди, які питають, як можна нам допомогти. Є два рахунки, і якщо ви хочете доєднатися, то ми завжди відкриті", - так відповіла Надія Савченко на розмови про те, хто її фінансово підтримує.

Перенесення прес-конференції із Києва до Львова вона пояснила хворобою одного з її учасників - Тараса Дяківа, який не зміг приїхати до столиці. Сам пан Дяків продемонстрував журналістам залізничні квитки, якими не скористався.

Що сталося до РУНА

Минулого тижня фракція "Батьківщина" виключила Надію Савченко із фракції. Таке рішення фракція пояснила тим, що колишня льотчиця не координує свої дії з політичною силою.

Ще через кілька днів Верховна Рада проголосувала за скасування членства Надії Савченко у делегації ВРУ в Парламентській асамблеї Ради Європи.

На початку грудня стало відомо, що Надія Савченко зустрічалася із керівниками самопроголошених "ЛНР/ДНР" і обговорювала з ними можливості звільнення захоплених у полон українців, а також перспективи амністії бойовиків.

Така її діяльність викликала хвилю обурення. Зокрема, фракція "Батьківщина" заявила про неприпустимість ведення переговорів із терористами.

Президент Петро Порошенко заявив, що такі переговори Надії Савченко з лідерами самопроголошених "республік" не дають користі ані їй самій, ані країні".

Новини на цю ж тему